Aktualności

31.01.2021 Kwesta podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznaj Pomocy. Zbieraliśmy do puszek w Miechowie ale także w Racławicach, Kozłowie, Charsznicy Pstroszycach, Przybysławicach i Siedliskach. W akcję zaangażowało się 17 osób z naszej drużyny. Zbieraliśmy także do wirtualnaj puszki WOŚP.


22.12.2020 W czwartek 17 grudnia odebraliśmy z siedziby naszego Hufca Betlejemskie Światło Pokoju. Dotarło ono w tym roku wraz z harcerzami z DW "3DSH" do Hufca Miechów, Starostwa Powiatowego, Domu Św. Brata Alberta, Domu Dziecka, Domu Pomocy Społecznej, do Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II i LO, do Zakładu Energetycznego i Zakładu Wodociągów, Muzeum, do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji, proboszczów w Racławicach, Książu Małym i Kozłowie oraz wielu innych instytucji, przedsiębiorców i mieszkańców powiatu.

30.10.2020 Członkowie naszej drużyny roznosili znicze na groby żołnierzy, powstańców, harcerzy, instruktorów oraz przyjaciół naszej drużyny. Podjelismy się także na prośbę nauczycieli naszej szkoły zapalenia symbolicznych zniczy na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.


12-13.09.2020 Jak co dwa lata odbyły się, tym razem juz szóste Miechowskie Dni Jerozolimy. Służba na nich, już po raz piąty, na to wielkie wyzwanie ale także zaszczyt i przyjemność. Znów przebiegła nienagannie i bez żadnych uchybień. Prowadziliśmy służbę informacyjną, porządkową i kwestowaliśmy na Dom Wolności prowadzony przez siostry Elżbietanki w Jerozolimie i Betlejem. Za całokształt naszej służby przez kolejne pięć edycji MDJ drużyna została odznaczona Miechowskim Krzyżem Pielgrzyma.


16-25.08.2020 Obóz hufca jak co roku odbył się na bazie w Międzywodziu. Komendantką kursu przewodnikowskiego "Róża Wiatrów - Trzy Płomienie" była phm. Justyna Molęda a opiekunem grupy kursowej pwd. Angelika Łuczyk. Częśc zajęć na kursie prowadził hm. Adam Kania. Wspaniał atmosfera i 9 nowych absolwentów kursu. Całość kursu przygotowała grupa kształceniowców tworząca zespół "Róża Wiatrów".


16.06.2020 Wyjazdy na wspinaczkę do wąwozu Ostrysznia. Mimo pandemii udało nam się małą grupką ruszyć na drogi wspinaczkowe w okolicach Imbramowic. W wyjeździe brały udział harcerki, które w sezonie zimowym trenowały na ściance w Słomnikach.
21-22.02.2020 Odbył się biwak „Harcerstwo to prawdziwa przyjaźń i wieczna przygoda - Dzień Myśli Braterskiej 2020”. Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030. Udział wzięło w nim 30 harcerzy i instruktorów. Komendantką była Ola Włodarczyk a w skład komendy weszli: Filip Mikołajczyk - zastępca komendanta, Kamil Adamczyk – oboźny, Dominik Grządziel – kwatermistrz, Agnieszka Piekarska – członek komendy. Dwie gry terenowe, turniej gier planszowych, nocna wędrówka, tworzenia kartek, wieczornica i prezentacja dotycząca historii DMB składały się na program tej imprezy. Opiekę nad całością prawowały: pwd. Marta Pycia, pwd. Izabella Chyży i pwd. Joanna Misiak. Stopnie HO otrzymali: Agnieszka Piekarska, Kamil Adamczyk i Dominik Grządziel. Przyrzecznie harcerskie złożyli: Klaudia Przeździk, Julia Romanek i Mateusz Ogorzały.12.01.2020 Wielkie kwestowanie za nami. W Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wzięło udział 21 członków naszej drużyny. Kwestowaliśmy w Miechowie ale także w Kozłowie, Książu Wielkim, Racławicach, Kalinie, Charsznicy i Jaksicach. A oto wszyscy nasi wolontariusze, którym należą się wielkie słowa podziękowania: Kamil Adamczyk, Dominik Grządziel, Karolina Ligawiec, Monika Rozworska, Julia Romanek, Ewa Grzywnowicz, Alicja Malmur, Zuzana Wrzesień, Agnieszka Piekarska, Mateusz Ogorzały, Aleksandra Włodarczyk, Tomasz Florek, Filip Mikołajczyk, Katarzyna Piestrzyńska, Aleksandra Gądek, Natalia Kołodziej, Natalia Studziżba, Natalia Strzelec, Julia Nowak, Ewa Buszewicz, Martyna Poczęsna.


22.12.2019 Tradycyjna wigilia członów DW „3DSH” oraz jej przyjaciół zgromadziła w tym roku 50 osób. Był druh Burmistrz phm. Dariusz Marczewski oraz członkini komendy naszego hufca pwd. Aleksandra Bartyzel. Zagościła dyrekcja naszej szkoły, byli drużynowi i komendanci szczepu oraz absolwenci, którzy jako instruktorzy i starszyzna ciągle współpracują z naszą drużyną. Był tez ogromny tort od dh. Magdy Garus. Przyrzecznie podczas ogniska złożyły: Karolina Ligawiec, Natalia Kołodziej, Alicja Malmur i Aleksandra Gądek. Całość przygotowana przez członków drużyny pod przewodnictwem Agnieszki Piekarskiej i Karoliny Wawszczyk.


19.12.2019 Betlejemskie światło przywiezione przez nas z Wiednia trafiło do wielu urzędów instytucji i szkół na terenie naszego miasta. Przekazaliśmy je ze świątecznymi życzeniami między innymi: Staroście i Radzie Powiatu, Komendantom Powiatowej Komendy Policji i Straży Pożarnej, pracownikom i pensjonariuszom schroniska św. Brata Alberta i DPS. Trafiło do dyrekcji CKiS, LO, Szkoły Podstawowej nr 1, do Zarządu Wodociągów i Rejonu Energetycznego oraz do wielu innych miejsc.


15-16.12.2019 Wyruszyliśmy także do Kielc aby uczestniczyć w przekazaniu Ognia Betlejemskiego w Bazylice Katedralnej. Potem uczestniczyliśmy na kieleckim rynku w przekazaniu BŚP prezydentowi i mieszkańcom Kielc. Była gorąca czekolada i podziwianie nocnego miasta z koła widokowego. A potem nocleg w klasztorze na Karczówce. Rano wizyta na Kadzielni i skwerze Szarych Szeregów.


12-14.12.2019 Po raz czwarty ekipa z naszej drużyny uczestniczyła wraz z innymi drużynami z hufca w wyprawie po Betlejemskie Światło Pokoju do Wiednia. Tym razem pod kierownictwem pwd. Izabelli Chyży. Było zwiedzanie Wiednia, wieczorne odwiedziny na jarmarkach bożonarodzeniowych oraz przyrzeczenie Moniki Rozworskiej a także wręczenie naramienników Monice Glabie i Kasi Piestrzyńskiej.