Aktualności
11.11.2019 Z inicjatywy phm. Ewy Deńcy wędrownicy odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Warszawskiej w Miechowie. Spotkali się tam z pensjonariuszami i zaśpiewali kilka piosenek patriotycznych nawiązując do niedawnego Święta Niepodległości. Akcją koordynowała niezawodnie Monika Glaba.

11.11.2019 W miejskich i powiatowy obchodach Święta Niepodległości uczetniczyła reprezentacja drużyny w składzie 26 wędrowników i 4 instruktorów. Przemaszerowaliśmy z kosturami w rytm melodi patriotyczych ulicami Miechowa, uczestniczyliśmy we mszy oraz w uroczystościach przed pomnikiem z orłem. Delegacja instruktorów złożyła także okolicznościową wiązankę.

8.11.2019 Harcerze z naszej drużyn przybyli z wizytą do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Miechowie. Na zaproszenie dyrekcji ośrodka i pani Katarzyny Karkus spotykaliśmy się z uczącymi się tam dziećmi i pracownikami ośrodka aby przedstawić im kilka pieśni patriotycznych znajdujących się w naszym repertuarze. Występ odbył się na uroczystym apelu jaki przygotowany został z tej okazji. Akcją koordynowała Monika Glaba.

3.11.2019 Ekipa kierowana przez koordynatora Dominika Grządziela po raz kolejny pełniła służbę przy obsłudze Miechowskiego Biegu Niepodległości. W tym roku była to już VII edycja tego wydarzenia. Akcja prowadzona wspólnie z p. Eugeniuszem Porębą, SIT Everest i Nadleśnictwem Miechów zgromadziła ponad 100 biegaczy. A my jak zwykle dołożyliśmy nasza cegiełkę organizacyjną dbając o bezpieczeństwo i regulaminowy przebieg imprezy.

30-31.10.2019 W tych dniach najpierw sprzątaliśmy mogiły żołnierskie i powstańcze oraz inne groby znajdujące pod opieką gminy a potem roznosiliśmy i rozwoziliśmy po terenie gminy znicze, które zapłonęły na grobach i przed pomnikami między innymi na ryku miechowskim i w Chodówkach. Odwiedziliśmy także ze zniczami groby zmarłych harcerzy, instruktorów i przyjaciół drużyny. Nie zpomieliśmy także o grobach na cmentrzu żydowskim, który znajduje się obecnie pod naszą opieką.

18-19.10.2019 Odbył się pierwszy biwak z udziałem uczniów klas pierwszych naszego liceum. W trakcie wybuchło Powstanie Warszawskie. Wcieliliśmy się w powstańców, sanitariuszy, dostaliśmy nowe tożsamości. Ważnym elementem biwaku było również: zdobienie kosturów, musztra, gra integracyjna i świeczkowisko. Podczas nocnego ogniska funkcja drużynowego została przekazana przez Kamila Dowolskiego Agnieszce Piekarskiej.

27.09.19 W 80. Rocznicę powstania Szarych Szeregów przeprowadziliśmy Apel Pamięci przy pomniku partyzantów na Placu Kościuszki. Uczestniczyli w nim harcerze oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego. Apel wpisywał się w zadania Alertu Naczelniczki ZHP oraz realizacje projektu „Upowszechnianie wiedzy historycznej poprzez upamiętnianie miejsc pamięci narodowej” realizowanego ze środków Starostwa Powiatowego przez SIT Everest.

29.07-11.08.19 Możemy się pochwalić, że pod koniec lipca i na początku sierpnia drużynowy naszej drużyny druh Kamil Dowolski uczestniczył w wakacyjnych praktykach organizowanych przez Główną Kwaterę ZHP. Podnosił tam swoją wiedzę w zakresie zasad funkcjonowania orgnizacji pozarządowych ale także opiniowaniem inicjatyw i projektów realizowanych przez instruktorów ZHP.


14.09.19 Kształceniowcy z naszego środowiska: phm. Justyna Molęda i hm. Adam Kania uczestniczyli w organizowanym przez Zespół kształcenia Chorągwi Kieleckiej ZHP Kursie Kadry Kształcącej „Szkoła Latania”. Justyna była członkiem komendy kursu odpowiedzialnym za pracę z wędrownikami a także prowadziła wspólnie z Adamem zajęcia dotyczące konspektów oraz zasad i form kształcenia w ZHP.

13.09.19 Przeprowadziliśmy akcję naborową do drużyny. W czwartek odwiedziliśmy wszystkie klasy pierwsze zapraszając je na piątkowe atrakcje. W piątek pod opieką phm. Agnieszki Burzyńskiej i przewodnictwem drużynowego zaproponowaliśmy pierwszoklasistom szereg atrakcji jak paintball, wata cukrowa, ekologiczny sok produkowany na bieżąco w naszej sokowirówce, mortomuliery, narty wieloosobowe a także możliwość obejrzenia wystroju namiotu obozowego wraz z charakterystycznymi sprzętami. Można także było poćwiczyć węzły i obejrzeć prezentację o naszej drużynie.

15-22.07.19 Wyprawa na Białoruś. Dużo ciężkiej pracy przy porządkowaniu cmentarzy, spotkania z mieszkającymi tam Polakami, sympatyczne przyjęcie przez miejscową ludność i wspaniała gościna w rodzinach polskich mieszkających w Lidzie. Było czasami ciężko, ale daliśmy radę.22.06-3.07.19 Obóz w Międzywodziu. Drużynowymi są Karolina Wawszczyk, Kamil Dowolski i Radek Karwat. Przybocznym kursu ZiP Dominik Grządziel. Absolwentką kursu została Zuzia Wrzesień. Przyboczną drużyny obozowej złożonej z młodych muzyków orkiestry dętej jest Agnieszka Piekarska. Projekt Kreator Przedsiębiorczości prowadzi Adam Kania wraz z Joanną Misiak i Angeliką Łuczyk.


20.06.19 Adam Kania prowadzi zajęcia na kursie przewodnikowskim "W Ogniu" zorganizowanym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zajęcia dotyczyły podstaw wychowawczych ZHP. Kurs organizowła Komenda Kieleckiej Chorągwi ZHP a komendantką był phm. Agnieszka Stochmal11.06.19 Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Harcerskiej organizowany przez Komendę Hufca ZHP w Miechowie. Zdobywamy pierwsze miejsce w kategorii wędrowniczej jako zespół i Monika Glaba jako solistka.

1.06.19 KSI hufca - Agnieszka Piekarska i Kasia Piestrzyńska otwierają próby przewodnikowskie. Jednocześnie organizują na biwaku hufca dystrybucję waty cukrowej. Odbywa się też spotkanie kadry obozu harcerskiego w Międzywodziu, w której skład wejdzie aż siedmiu członków naszej drużyny.

14-21.05.19 Wyprawa Monte Cassino w 75. rocznicę bitwy - 7 dni przygody wspólnie z wędrownikami z naszej chorągwi a na samych uroczystościach z harcerzami z całej Polski. Wielkie wzruszenia, wspaniała lekcja historii, hołd złożony bohaterom. Dodatkowo wspaniały rajd Honker i zwiedzanie Ravenny i Rzymu12.05.19 Bieg Niepodległości połączony z festynem podczas którego zbierane były środki na miechowskie hospicjum Przygotowaliśmy tu słodkie podziękowanie dla wszystkich uczestników a także rozstawiliśmy ściankę wspinaczkową i zamek pneumatyczny dla dzieci.2.05.19 W święto flagi nasza drużyna bierze udział w wydarzeniu "Flaga w Akcji" - rozdajemy ulotki dotyczące święta flagi państwowej i przesyłamy zdjęcie naszej drużyny z flagą autorstwa Agnieszki Piekarskiej. Zdjęcie zajmuje 4 miejsce w konkursie i w nagrodę otrzymujemy bon wartości 500zł do realizacji w składnicy harcerskiej. Dzieki temu zastrzykowi gotówki mogliśmy dokupić akcesoria mundurowe i inne drobiazgi potrzebne w codziennej pracy drużyny.

28.04.19 Akcja Łagiewniki - Angelika Kopeć, Ola Włodarczyk, Agnieszka Piekarska, Wicia Dyduch, Filip Mikołajczyk, Dominik Grządziel, Kamil Adamczyk, pod przewodnictwem pwd. Angeliki Łuczyk i gościnnym wsparciem hm. Adma Kania pełnią jak już od wielu lat służbę informacyjną i porządkową podczas święta miłosierdzia bożego w Łagiewnikach.

13.04.19 Adam Kania prowadzi zajęcia na temat podstaw wychowawczych oraz historii i tożsamości harcerskiej na kursie przewodnikowskim "Odyseja" organizowanym przez Zespół Kształcenia Hufca Starachowice.12.04.19 Kolejna akcja sprzątania na cmentarzu żydowskim. Tym razem spryskujemy chwasty, karczujemy stare i chore tuje i nasadzamy nowe krzewy w miejsce wyciętych. Dodatkowo czyścimy i zabezpieczamy pomniki.

18.03.19 Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1 z prezentacją na temat Bitwy o Monte Cassino a szczególnie uczestników tej bitwy związanych z Ziemią Miechowską - Mieczysława Pajdy i Władysława Wierzbickiego.
17.03.19 Pomoc w organizacji festynu dobroczynnego na rzecz Krzysztofa Jamrożego chorego na nowotwór. Do akcji organizowanej w Miechowskim Domu Kultury dołączyły się Ola i Karolina Szaleniec produkując watę cukrową i przeznaczając zebrane pieniądze na pomoc dla Krzysztofa.