2.12.2022 Miło nam się pochwalić, że instruktor z naszej drużyny, przewodnik Radosław Karwat podczas zagranicznych praktyk nie zapomniał o tym, że DW „3DSH” nosi zaszczytne imię Generała Roberta Baden-Powella. Będąc w Kenii odwiedził dom Roberta Baden-Powella w Nyeri, który został przekształcony na muzeum i gdzie obecnie można znaleźć wiele pamiątek związanych z BiPi i światowym skautingiem. Dotarł również do miejsca jego pochówku, gdzie co roku w okolicach 22 lutego czyli Dania Myśli Braterskiej zjeżdżają się rzesze skautów aby odwiedzić Naczelnego Skauta Świata.


10-11.11.2022 Rocznica odzyskania niepodległości do doskonała okazja do zorganizowani biwaku. W czwartek harcerze uczestniczyli w zwiedzaniu bazyliki i klasztoru a następnie podczas uroczystości w Domu Generała dziesięć osób zostało wyróżnionych przyznaniem im odznaki „Harcerz Grobu Bożego”. Byli to Weronika Chabasiewicz, Przemysław Juszczyk, Maciej Kmera, Bartosz Kubacki, Zofia Pałyga, Gabriela Paschek, Zuzanna Pycia, Julia Rusek, Oliwier Rzeźnicki i Julia Turek. Przyrzeczenie złożyli: Gabriela Błaszkiewicz, Oskar Grela, Przemysław Juszczyk, Bartosz Kubacki, Emilia Łojewska i Oliwier Rzeźnicki. Na funkcję przybocznego został mianowany Maciek Kmera a kwatermistrzem drużyny została Anna Mikołajczyk. Po powrocie do budynku liceum odbyły się zajęcia z ogólnie pojętej wiedzy o harcerstwie z phm. Kingą Pasternak, ze zdobnictw kosturów z Maćkiem Kmerą i Adamem Kanią oraz gra z wieloma ciekawymi punktami prowadzona przez phm. Agnieszkę Burzyńską. phm. Ewę Deńcę, Kamila Dowolskiego, Dominika Grządziela i Klaudię Przeździk. Po krótkiej wieczornicy dwie godziny po północy zapadła cisza nocna aby o 7 rano po pobudce rozpocząć ćwiczenia z musztry przygotowujące do udziału w uroczystościach rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystościach ostatecznie wzięło udział aż 52 harcerzy i instruktorów z naszej drużyny.


26-31.11.2022 Znów jak co roku przed Świętem Zmarłych sprzątaliśmy w środę i czwartek mogiły żołnierzy, powstańców oraz miejsca pamięci. W piątek roznosiliśmy znicze na groby i miejsca pamięci znajdujące się pod opieką Gminy Miechów. W poniedziałek roznosiliśmy znicze na groby zmarłych harcerzy, instruktorów i przyjaciół harcerstwa. Łącznie w akcje zaangażowanych było ponad 50 osób.


16-17.09.2022 Drużyna w akcji! W piątek uczestniczyliśmy w Rajdzie organizowanym przez SIT Everest w ramach projektu „Rozwój turystyki pieszej w Powiecie Miechowskim” finansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Miechowie. Wędrówka przez piękne widokowo miejsca oraz przez lasy Ziemi Miechowskiej odkryła uroki turystyczna naszego regionu. A potem prawdziwy harcerski biwak z noclegiem pod namiotami, własnoręcznie przygotowane posiłki, ognisko płonące długo w noc, piosenki i zabawy, warty i służby. Kolejnego dnia przygotowaliśmy festyn dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antolce. Ścianka wspinaczkowa i wspinaczka na kontenery, paintball, łuki, wiatrówka i proce a także narty wieloosobowe, szczudła, wędki, dart, koraliki a na osłodę wata cukrowa i dla zdrowia sok marchewkowo-jabłkowy. Były też nagrody w postaci plecaków i cukierki. I oczywiście promocja Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie, w którym działamy, motywująca ośmioklasistów do wyboru właśnie naszej szkoły. Dziękujemy za miłą gościnę Pani Dyrektor Szkoły Małgorzacie Boryckiej oraz członkom SIT Everest za organizację rajdu i pomoc w festynie. Przyrzecznie harcerskie złożyli:Annę Mikołajczyk, Oliwia Marzec, Julia Rusek, Piotr Sito, Wiktor Gądek, Weronika Chabasiewicz, Oliwia Darska i Ewa Kopeć, a naramiennik wędrowniczy otrzymała Ewa Buszewicz i Agnieszka Czerw z BDR.


10-11.09.2022 Harcerze z DW „3DSH” jak od wielu lat włączyli się w pomoc organizacyjną Miechowskich Dni Jerozolimy. Tym razem głównym ich zadaniem była kwesta na rzecz Domu Polskiego w Betlejem prowadzonego przez siostry Elżbietanki z Polski. Na ten cel zebrali ponad 4 tys. Złotych. Stanowili też służbę informacyjną dla przybywających gości i wzięli udział w uroczystym Ingresie do Bazyliki Grobu Bożego. Łącznie w wyżej wymienionych działaniach udział wzięło 18 członków drużyny.

14-20.08.2022 Komenda Kieleckiej Chorągwi ZHP w Stanicy „Biały Brzeg” w miejscowości Rączki zorganizowła Kurs Drużynowych „W drodze do..." 2022. Uczestniczyło w nim ponad 60 osób. Komendantka była hm. Agnieszka Stochmal. Z sukcesam ukończył go członek naszej drużyny dh Maciek Kmera. Kurs przekazał dużo wiedzy z zakresu, m.in. prowadzenia drużyny starszoharcerskiej, finansów i gospodarki podstawowych jednostek ZHP, czy instrumentów pracy wychowawczej. Były tez atrakcje takie jak spływ kajakowy po Pilicy. Oprócz ogromu wiedzy i doświadczenia kurs dostarczył wielu nowych znajomości i kontaktów.


10.07.2022 Prowadziliśmy zajęcia rekreacyjne na ściance wspinaczkowej dla dzieci podczas festynu strażackiego przy remizie OSP w Tczycy. Dodatkowo nasi wędrownicy uczyli się jak rozstawić bezpiecznie ściankę oraz jak asekurować i przygotować chętnych do wspinaczki. Poprawiliśmy także własne umiejętności związane ze wspinaczką. W imprezie uczestniczyli: Ola Kwit, Gabrysia Wrzesień, Oliwia Darska, Natalia Kołodziej, Ania Mikołajczyk i Maciek Kmera. Bardzo pomogli nam także członkowie stowarzyszenia Everest - Edyta, Marta, Ida, Andrzej i Grzegorz - dziekujemy.


22.06.2022 Udowadnialiśmy , że na dwa dni przed rozdaniem świadectw nadal opłaca się zajrzeć do szkoły. Dziś harcerze z DW "3DSH" zafundowali wszystkim chętnym obecnym w szkole (uczniom, nauczycielom i pracownikom) całkiem bezpłatną watę cukrową własnej produkcji. Nie wypowiadamy się o kaloryczności naszych prezentów ale na pewno była to dla wszystkich bardzo słodka chwila. A żeby nadać głębszy sens naszej akcji skorzystamy ze sloganu reklamowego Melchiora Wańkowicz - "Cukier krzepi". I tyle w temacie :).


12.06.2022 Prowadzimy wspinaczkę na pneumatyczna ściankę podczas powiatowych zawodów młodzieżowych drużyn pożarniczych w Bukowskiej Woli. Obsługą i asekuracją zajmują się Julia Rusek, Ewa Buszewicz, Ola Kwit i Gabrysia Wrzesień pod opieką Dominik Grządziela i Adama Kani. W upalnym słońcu sześć godzin asekuracji to cłakiem niezły wyczyn ale dzieciaki i starsi też byli bardzo zadowoleni.


21-22.05.2022 Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Szesnastu harcerzy z Miechowskiego LO po wykładach, ćwiczeniach, symulacjach, egzaminie teoretycznym i praktycznym zdobyło certyfikaty potwierdzające ich wiedzę z udzielania pierwszej pomocy. Całość programową kursu przygotowała zaprzyjaźniona z DW „3DSH” Harcerska Grupa Ratownicza z Buska Zdroju pod kierownictwem Szymona Wójcika. Nad logistyką czuwała drużynowa Agnieszka Piekarska wraz z oboźną Natalią Kołodziej i zespołem kwatermistrzowskim czyli Klaudią Przeździk i Maciejem Kmerą.


22.04.2022 Pomoc w dniach otwartych naszej szkoły – zorganizowany był punkt w harcówce, gdzie harcerzy z LO zapoznawali przyszłych uczniów z atrakcjami i służbą jaka jest realizowana przez DW „3DSH”.


27.02-29.03.2022 Wolontariat na rzecz uchodźców z Ukrainy w której udział wzięli wszyscy członkowie drużyny, który obejmował: zbiórkę darów prowadzaną w harcówce w LO, dyżury przez 2 tygodnie na dwie zmiany po 2-3 osoby na zmianę w punkcie zbiórki darów na osiedlu parkowym gdzie przyjmowano segregowano, spisywano i pakowano dary dla Ukrainy. wyjazdy do hotelu Planeta na zajęcia z dziećmi.


26.02.2022 Udział w grze terenowej we Włoszczowie i w uroczytościach z okazji odsłonięcia odnowionego pomnika harcerskiego oraz w akcji poparcia dla Walczącej Ukrainy.


30.01.2022 Podczas finału WOŚP 19 członków naszej drużyny kwestowało do orkiestrowych puszek. Wystawiliśmy także na licytację ręcznie kolorowany medal 3d miechowskiego sztabu oraz zbieraliśmy pieniążki do wirtualnej skarbonki. Z kwestą ruszyliśmy też poza Miechów czyli do Książa Wielkiego, Słaboszowa, Antolki, Racławic, Kozłowa i Kaliny Wielkiej. Łączna uzyskana przez nas kwota wynosi 17 530,58 złotych. To około 40% całej kwoty zebranej przez miechowski sztab WOŚP!


27.01.2022 Rozpoczęliśmy zdobywanie pierwszego tropu w naszym środowisku. Dodatkowo zajęliśmy się wykonaniem kolejnych tablic ze zdjęciami z naszej działalności, które wydłużą naszą galerię harcerską na szkolnym korytarzu. Na licytacji WOŚP wystawiamy zaprojektowany i wykonany przez nas pamiątkowy medal Miechowskiego Sztabu Orkiestry.
21-23.12.2021 Trzydziestu wędrowników z naszej drużyny w trzyosobowych patrolach wyruszyło do instytucji Powiatu Miechowskiego z Betlejemskim Światłem Pokoju. Z życzeniami zdrowia i powrotu do normalności znieśliśmy płomień z Betlejem, który jest symbolem odradzającego się życia i powracającej nadziei. W tym roku zawitaliśmy między innymi do parafii w Szreniawie, Książu Małym i Kozłowie, do Domów Pomocy w Mianocicach i Miechowie, do Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, do Schroniska świętego Brata Alberta, do LO i Szkoły Podstawowej nr 1, do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, do Hospicjum i GOPSu, do firm Fiber Net-Bis i Adler, do CKiS i Starostwa Powiatowego oraz wielu innych instytucji i zakładów pracy.


15.12.2021 Drużyna włączyła się „Świąteczna Niespodziankę” organizowaną przez Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie. Celem akcji było zebranie produktów higienicznych (mydła, szampony itp.), które można wykorzystać przy pielęgnacji pensjonariuszy i utrzymaniu czystości w Hospicjum. Przez tydzień harcerze i społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie gromadzili te produkty. W środę przyboczna Natalia wraz z Julią, Gabrysią i opiekunem drużyny, przetransportowały wszystko i przekazały zebrane dary w budynku Hospicjum.


11.11.2021 Ponad 30 osób z naszej drużyny uczestniczyło w powiatowych i gminnych obchodach Święta Niepodległości w Miechowie. Wzięliśmy udział w uroczystej mszy w miechowskiej bazylice a następnie w przemarszu pod pomnik z orłem. Tam wystawiliśmy wartę honorową i złożyli wraz z innymi delegacjami wiązankę kwiatów. Wykorzystne zdjecia: Maciej Dźwigała, UGiM w Miechowie, DW "3DSH"


28-29.10.2021 Koniec października to czas naszej służby na cmentarzu. W czwartek w 18 osób przez trzy godziny porządkowało mogiły żołnierzy i powstańców a w piątek w równie licznej ekipie roznosiliśmy znicze na groby instruktorów i harcerzy oraz na groby nauczycieli i pracowników naszego liceum. Jak co roku roznieśliśmy też znicze zakupione przez Urząd Gminy i Miasta w Miechowie na groby znajdujące się pod ich opieką a także pod pomniki i tablice pamiątkowe znajdujące się na terenie Miechowa i okolicznych miejscowości.


17.10.2021 Tydzień temu pracowaliśmy na Charytatywnej Dysze a 17 października znów 12 wolontariuszy z naszej drużyny pomagało w organizacji Miechowskiego Biegu Niepodległości. To już wieloletnia tradycja, że obstawiamy trasę tego leśnego przełaju zapewniając bezpieczeństwo i dbając o regulaminowe przemierzanie trasy. Pogoda sprzyjała, więc wspomagani ciepłą herbatą nie zmarzliśmy zbytnio i w dobrych humorach i obdarowani koszulkami biegowymi dotrwaliśmy do końca imprezy.


9-10.10.2021 Po naborze przyszedł czas na biwak. 28 uczestników z LO i niezawodni absolwenci stworzyli znów niesamowita atmosferę. Pod przewodnictwem drużynowej Agnieszki i oboźnego Filipa i opieką pani Martyny zajęcia były atrakcyjne i bezpieczne. Była gra ucząca o podstawowych założeniach harcerstwa oraz warsztaty przygotowujące do prowadzenia zajęć z dziećmi na festynie. Była też nocna wędrówka i ognisko gdzie przyrzeczenie złożyli Ewa, Maciek i Szymon a naramiennik wędrowniczy otrzymały Zuzia i Natalka. Zakończeniem biwaku był nasz udział i pomoc w „Charytatywnej Dysze” podczas której zbierane były fundusze dla miechowskiego hospicjum a my zapewnialiśmy atrakcje dla dzieci oraz wspinaczkę na pneumatycznej ściance.

24-26.09.2021 Pod kierownictwem Radka Karwata nieliczna ale bardzo prężna ekipa (Ewa, Ala, Natalia i Maciek) uczestniczyła w biwaku hufca w Żelisławiczkach. Byli nie tylko uczestnikami ale także włączyli się w prowadzenie zajęć dla młodszych uczestników biwaku oraz uczestników Festynu, który odbywał się wtedy w Żelisławiczkach.23.09.2021 Harcerze z „3DSH” przeprowadzili konkurs strzelecki z markerów do paintballa. Alicja, Ola, Klaudia i Szymon sprawnie przygotowali i przeprowadzili rywalizację wśród uczniów klas II Lo na terenach pod Kopcem Kościuszki w Racławicach. Dzięki pomocy SIT Everest był też puchar dla najlepszego zawodnika i słodycze dla pozostałych.


20-24.09.2021 Członkowie drużyny Pod przewodnictwem Klaudii, Natalii i Oli przeprowadzili nabór wśród uczniów klas I i II naszego liceum. Było ciekawe podróżowanie po salach lekcyjnych nawet naszym drużynowym rowerem a potem zapisy i wreszcie tłumne spotkanie. Liczymy ze wielu nowych harcerzy pojawi się teraz w naszych szeregach.


16-19.09.2021 Chorągiew Kielecka zorganizowała wyprawę granatowych dla harcerzy, którzy zamknęli w ostatnim roku próbę przewodnikowską Wziął w niej udział nasz instruktor pwd. Radosław Karwat. Szesnastu nowych instruktorów zwiedzało przez trzy dni Wilno i inne ciekawe miejsca na Litwie miedzy innymi wspaniały zamek w Trokach.

26.08.2021 do grona instruktorów wywodzących się z naszej drużyny przybył kolejny druh. Przy ognisku w Międzywodziu swoje zobowiązanie instruktorskie złożył druh Radosław Karwat. Z powodu koronawirusa samo zobowiązanie trochę oddaliło się od momentu zamknięcia próby ale ostatecznie złota lilijka trafiła na rogatywkę Radka - gratulujemy.

16-28.08.2021 W kursie przybocznych na obozie w Międzywodziu udział wzięły Natalia Kołodziej i Klaudia Przeździk. Drużynowymi grup obozowych byli Radek Karwat i Dominik Grządziel. Ekipa z 3 DSH w składzie Agnieszka Piekarska, Angelika Łuczyk, Joanna Misiak, Kasia Piestrzyńska, Monika Glaba i Kamil Adamczyk prowadzili dla uczestników obozu zajęcia z języka migowego, pierwszej pomocy, turnieje paintballowy i łuczniczy, zajęcia z chustą klanzy oraz pomagali w pionierce poobozowej.

26-27.06.2021 Odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Szefem kursu był phm. Szymon Wójcik a kadrę stanowili członkowie HGR Busko Zdrój. Szefową biwaku kursowego była Kasia Piestrzyńska przy wsparciu drużynowej pwd. Agnieszki Piekarskiej. Wsparcia w organizacji wydarzenia udzielili także absolwenci LO będący nadal członkami DW „3DSH”. Po zakończonym egzaminami teoretycznym i praktycznym kursie certyfikaty zdobyło 16 uczestników z Miechowa, Włoszczowy i Buska. W czasie biwaku odbyło się też Przyrzeczenie Harcerskie złożyły Izabela Nowak i Sylwia Nawrot a Zobowiązanie Instruktorskie Agnieszka Piekarska. Kurs był współfinansowany ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

18.05.2021 Nasza drużyna wzięła udział w spotkaniu wolontariuszy Hospicjum im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie i jednocześnie nawiązaliśmy współpracę na dalsze działania. Spotkanie nosiło nazwę „Wolontariat w ogrodzie”. Całość warsztatów dotyczyła ekologii i tego jak warto dbać o naszą planetę. Głównym źródłem naszej wiedzy była Encyklika Papieża Franciszka- Laudato si. Efektem dalszej współpracy ma być stworzenie „Skrawka nieba”, ogrodu na terenie hospicjum, gdzie zarówno pacjenci jak i pozostali ludzie bedą mogli jednać się z naturą, słuchać śpiewu ptaków, bzyczenia pszczół oraz odbierać bodźce wszystkimi pozostałymi zmysłami.

31.01.2021 Kwesta podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznaj Pomocy. Zbieraliśmy do puszek w Miechowie ale także w Racławicach, Kozłowie, Charsznicy Pstroszycach, Przybysławicach i Siedliskach. W akcję zaangażowało się 17 osób z naszej drużyny. Zbieraliśmy także do wirtualnaj puszki WOŚP.


22.12.2020 W czwartek 17 grudnia odebraliśmy z siedziby naszego Hufca Betlejemskie Światło Pokoju. Dotarło ono w tym roku wraz z harcerzami z DW "3DSH" do Hufca Miechów, Starostwa Powiatowego, Domu Św. Brata Alberta, Domu Dziecka, Domu Pomocy Społecznej, do Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II i LO, do Zakładu Energetycznego i Zakładu Wodociągów, Muzeum, do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji, proboszczów w Racławicach, Książu Małym i Kozłowie oraz wielu innych instytucji, przedsiębiorców i mieszkańców powiatu.

30.10.2020 Członkowie naszej drużyny roznosili znicze na groby żołnierzy, powstańców, harcerzy, instruktorów oraz przyjaciół naszej drużyny. Podjelismy się także na prośbę nauczycieli naszej szkoły zapalenia symbolicznych zniczy na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.


12-13.09.2020 Jak co dwa lata odbyły się, tym razem juz szóste Miechowskie Dni Jerozolimy. Służba na nich, już po raz piąty, na to wielkie wyzwanie ale także zaszczyt i przyjemność. Znów przebiegła nienagannie i bez żadnych uchybień. Prowadziliśmy służbę informacyjną, porządkową i kwestowaliśmy na Dom Wolności prowadzony przez siostry Elżbietanki w Jerozolimie i Betlejem. Za całokształt naszej służby przez kolejne pięć edycji MDJ drużyna została odznaczona Miechowskim Krzyżem Pielgrzyma.


16-25.08.2020 Obóz hufca jak co roku odbył się na bazie w Międzywodziu. Komendantką kursu przewodnikowskiego "Róża Wiatrów - Trzy Płomienie" była phm. Justyna Molęda a opiekunem grupy kursowej pwd. Angelika Łuczyk. Częśc zajęć na kursie prowadził hm. Adam Kania. Wspaniał atmosfera i 9 nowych absolwentów kursu. Całość kursu przygotowała grupa kształceniowców tworząca zespół "Róża Wiatrów".


16.06.2020 Wyjazdy na wspinaczkę do wąwozu Ostrysznia. Mimo pandemii udało nam się małą grupką ruszyć na drogi wspinaczkowe w okolicach Imbramowic. W wyjeździe brały udział harcerki, które w sezonie zimowym trenowały na ściance w Słomnikach.
21-22.02.2020 Odbył się biwak „Harcerstwo to prawdziwa przyjaźń i wieczna przygoda - Dzień Myśli Braterskiej 2020”. Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030. Udział wzięło w nim 30 harcerzy i instruktorów. Komendantką była Ola Włodarczyk a w skład komendy weszli: Filip Mikołajczyk - zastępca komendanta, Kamil Adamczyk – oboźny, Dominik Grządziel – kwatermistrz, Agnieszka Piekarska – członek komendy. Dwie gry terenowe, turniej gier planszowych, nocna wędrówka, tworzenia kartek, wieczornica i prezentacja dotycząca historii DMB składały się na program tej imprezy. Opiekę nad całością prawowały: pwd. Marta Pycia, pwd. Izabella Chyży i pwd. Joanna Misiak. Stopnie HO otrzymali: Agnieszka Piekarska, Kamil Adamczyk i Dominik Grządziel. Przyrzecznie harcerskie złożyli: Klaudia Przeździk, Julia Romanek i Mateusz Ogorzały.


12.01.2020 Wielkie kwestowanie za nami. W Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wzięło udział 21 członków naszej drużyny. Kwestowaliśmy w Miechowie ale także w Kozłowie, Książu Wielkim, Racławicach, Kalinie, Charsznicy i Jaksicach. A oto wszyscy nasi wolontariusze, którym należą się wielkie słowa podziękowania: Kamil Adamczyk, Dominik Grządziel, Karolina Ligawiec, Monika Rozworska, Julia Romanek, Ewa Grzywnowicz, Alicja Malmur, Zuzana Wrzesień, Agnieszka Piekarska, Mateusz Ogorzały, Aleksandra Włodarczyk, Tomasz Florek, Filip Mikołajczyk, Katarzyna Piestrzyńska, Aleksandra Gądek, Natalia Kołodziej, Natalia Studziżba, Natalia Strzelec, Julia Nowak, Ewa Buszewicz, Martyna Poczęsna.22.12.2019 Tradycyjna wigilia członów DW „3DSH” oraz jej przyjaciół zgromadziła w tym roku 50 osób. Był druh Burmistrz phm. Dariusz Marczewski oraz członkini komendy naszego hufca pwd. Aleksandra Bartyzel. Zagościła dyrekcja naszej szkoły, byli drużynowi i komendanci szczepu oraz absolwenci, którzy jako instruktorzy i starszyzna ciągle współpracują z naszą drużyną. Był tez ogromny tort od dh. Magdy Garus. Przyrzecznie podczas ogniska złożyły: Karolina Ligawiec, Natalia Kołodziej, Alicja Malmur i Aleksandra Gądek. Całość przygotowana przez członków drużyny pod przewodnictwem Agnieszki Piekarskiej i Karoliny Wawszczyk.


19.12.2019 Betlejemskie światło przywiezione przez nas z Wiednia trafiło do wielu urzędów instytucji i szkół na terenie naszego miasta. Przekazaliśmy je ze świątecznymi życzeniami między innymi: Staroście i Radzie Powiatu, Komendantom Powiatowej Komendy Policji i Straży Pożarnej, pracownikom i pensjonariuszom schroniska św. Brata Alberta i DPS. Trafiło do dyrekcji CKiS, LO, Szkoły Podstawowej nr 1, do Zarządu Wodociągów i Rejonu Energetycznego oraz do wielu innych miejsc.


15-16.12.2019 Wyruszyliśmy także do Kielc aby uczestniczyć w przekazaniu Ognia Betlejemskiego w Bazylice Katedralnej. Potem uczestniczyliśmy na kieleckim rynku w przekazaniu BŚP prezydentowi i mieszkańcom Kielc. Była gorąca czekolada i podziwianie nocnego miasta z koła widokowego. A potem nocleg w klasztorze na Karczówce. Rano wizyta na Kadzielni i skwerze Szarych Szeregów.


12-14.12.2019 Po raz czwarty ekipa z naszej drużyny uczestniczyła wraz z innymi drużynami z hufca w wyprawie po Betlejemskie Światło Pokoju do Wiednia. Tym razem pod kierownictwem pwd. Izabelli Chyży. Było zwiedzanie Wiednia, wieczorne odwiedziny na jarmarkach bożonarodzeniowych oraz przyrzeczenie Moniki Rozworskiej a także wręczenie naramienników Monice Glabie i Kasi Piestrzyńskiej.


11.11.2019 Z inicjatywy pwd. Ewy Deńcy wędrownicy odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Warszawskiej w Miechowie. Spotkali się tam z pensjonariuszami i zaśpiewali kilka piosenek patriotycznych nawiązując do niedawnego Święta Niepodległości. Akcją koordynowała niezawodnie Monika Glaba.

11.11.2019 W miejskich i powiatowy obchodach Święta Niepodległości uczetniczyła reprezentacja drużyny w składzie 26 wędrowników i 4 instruktorów. Przemaszerowaliśmy z kosturami w rytm melodi patriotyczych ulicami Miechowa, uczestniczyliśmy we mszy oraz w uroczystościach przed pomnikiem z orłem. Delegacja instruktorów złożyła także okolicznościową wiązankę.

8.11.2019 Harcerze z naszej drużyn przybyli z wizytą do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Miechowie. Na zaproszenie dyrekcji ośrodka i pani Katarzyny Karkus spotykaliśmy się z uczącymi się tam dziećmi i pracownikami ośrodka aby przedstawić im kilka pieśni patriotycznych znajdujących się w naszym repertuarze. Występ odbył się na uroczystym apelu jaki przygotowany został z tej okazji. Akcją koordynowała Monika Glaba.

3.11.2019 Ekipa kierowana przez koordynatora Dominika Grządziela po raz kolejny pełniła służbę przy obsłudze Miechowskiego Biegu Niepodległości. W tym roku była to już VII edycja tego wydarzenia. Akcja prowadzona wspólnie z p. Eugeniuszem Porębą, SIT Everest i Nadleśnictwem Miechów zgromadziła ponad 100 biegaczy. A my jak zwykle dołożyliśmy nasza cegiełkę organizacyjną dbając o bezpieczeństwo i regulaminowy przebieg imprezy.

30-31.10.2019 W tych dniach najpierw sprzątaliśmy mogiły żołnierskie i powstańcze oraz inne groby znajdujące pod opieką gminy a potem roznosiliśmy i rozwoziliśmy po terenie gminy znicze, które zapłonęły na grobach i przed pomnikami między innymi na ryku miechowskim i w Chodówkach. Odwiedziliśmy także ze zniczami groby zmarłych harcerzy, instruktorów i przyjaciół drużyny. Nie zpomieliśmy także o grobach na cmentrzu żydowskim, który znajduje się obecnie pod naszą opieką.

18-19.10.2019 Odbył się pierwszy biwak z udziałem uczniów klas pierwszych naszego liceum. W trakcie wybuchło Powstanie Warszawskie. Wcieliliśmy się w powstańców, sanitariuszy, dostaliśmy nowe tożsamości. Ważnym elementem biwaku było również: zdobienie kosturów, musztra, gra integracyjna i świeczkowisko. Podczas nocnego ogniska funkcja drużynowego została przekazana przez Kamila Dowolskiego Agnieszce Piekarskiej.

27.09.19 W 80. Rocznicę powstania Szarych Szeregów przeprowadziliśmy Apel Pamięci przy pomniku partyzantów na Placu Kościuszki. Uczestniczyli w nim harcerze oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego. Apel wpisywał się w zadania Alertu Naczelniczki ZHP oraz realizacje projektu „Upowszechnianie wiedzy historycznej poprzez upamiętnianie miejsc pamięci narodowej” realizowanego ze środków Starostwa Powiatowego przez SIT Everest.

29.07-11.08.19 Możemy się pochwalić, że pod koniec lipca i na początku sierpnia drużynowy naszej drużyny druh Kamil Dowolski uczestniczył w wakacyjnych praktykach organizowanych przez Główną Kwaterę ZHP. Podnosił tam swoją wiedzę w zakresie zasad funkcjonowania orgnizacji pozarządowych ale także opiniowaniem inicjatyw i projektów realizowanych przez instruktorów ZHP.


14.09.19 Kształceniowcy z naszego środowiska: phm. Justyna Molęda i hm. Adam Kania uczestniczyli w organizowanym przez Zespół kształcenia Chorągwi Kieleckiej ZHP Kursie Kadry Kształcącej „Szkoła Latania”. Justyna była członkiem komendy kursu odpowiedzialnym za pracę z wędrownikami a także prowadziła wspólnie z Adamem zajęcia dotyczące konspektów oraz zasad i form kształcenia w ZHP.

13.09.19 Przeprowadziliśmy akcję naborową do drużyny. W czwartek odwiedziliśmy wszystkie klasy pierwsze zapraszając je na piątkowe atrakcje. W piątek pod opieką phm. Agnieszki Burzyńskiej i przewodnictwem drużynowego zaproponowaliśmy pierwszoklasistom szereg atrakcji jak paintball, wata cukrowa, ekologiczny sok produkowany na bieżąco w naszej sokowirówce, mortomuliery, narty wieloosobowe a także możliwość obejrzenia wystroju namiotu obozowego wraz z charakterystycznymi sprzętami. Można także było poćwiczyć węzły i obejrzeć prezentację o naszej drużynie.

15-22.07.19 Wyprawa na Białoruś. Dużo ciężkiej pracy przy porządkowaniu cmentarzy, spotkania z mieszkającymi tam Polakami, sympatyczne przyjęcie przez miejscową ludność i wspaniała gościna w rodzinach polskich mieszkających w Lidzie. Było czasami ciężko, ale daliśmy radę.22.06-3.07.19 Obóz w Międzywodziu. Drużynowymi są Karolina Wawszczyk, Kamil Dowolski i Radek Karwat. Przybocznym kursu ZiP Dominik Grządziel. Absolwentką kursu została Zuzia Wrzesień. Przyboczną drużyny obozowej złożonej z młodych muzyków orkiestry dętej jest Agnieszka Piekarska. Projekt Kreator Przedsiębiorczości prowadzi Adam Kania wraz z Joanną Misiak i Angeliką Łuczyk.


20.06.19 Adam Kania prowadzi zajęcia na kursie przewodnikowskim "W Ogniu" zorganizowanym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zajęcia dotyczyły podstaw wychowawczych ZHP. Kurs organizowła Komenda Kieleckiej Chorągwi ZHP a komendantką był phm. Agnieszka Stochmal11.06.19 Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Harcerskiej organizowany przez Komendę Hufca ZHP w Miechowie. Zdobywamy pierwsze miejsce w kategorii wędrowniczej jako zespół i Monika Glaba jako solistka.

1.06.19 KSI hufca - Agnieszka Piekarska i Kasia Piestrzyńska otwierają próby przewodnikowskie. Jednocześnie organizują na biwaku hufca dystrybucję waty cukrowej. Odbywa się też spotkanie kadry obozu harcerskiego w Międzywodziu, w której skład wejdzie aż siedmiu członków naszej drużyny.14-21.05.19 Wyprawa Monte Cassino w 75. rocznicę bitwy - 7 dni przygody wspólnie z wędrownikami z naszej chorągwi a na samych uroczystościach z harcerzami z całej Polski. Wielkie wzruszenia, wspaniała lekcja historii, hołd złożony bohaterom. Dodatkowo wspaniały rajd Honker i zwiedzanie Ravenny i Rzymu12.05.19 Bieg Niepodległości połączony z festynem podczas którego zbierane były środki na miechowskie hospicjum Przygotowaliśmy tu słodkie podziękowanie dla wszystkich uczestników a także rozstawiliśmy ściankę wspinaczkową i zamek pneumatyczny dla dzieci.2.05.19 W święto flagi nasza drużyna bierze udział w wydarzeniu "Flaga w Akcji" - rozdajemy ulotki dotyczące święta flagi państwowej i przesyłamy zdjęcie naszej drużyny z flagą autorstwa Agnieszki Piekarskiej. Zdjęcie zajmuje 4 miejsce w konkursie i w nagrodę otrzymujemy bon wartości 500zł do realizacji w składnicy harcerskiej. Dzieki temu zastrzykowi gotówki mogliśmy dokupić akcesoria mundurowe i inne drobiazgi potrzebne w codziennej pracy drużyny.28.04.19 Akcja Łagiewniki - Angelika Kopeć, Ola Włodarczyk, Agnieszka Piekarska, Wicia Dyduch, Filip Mikołajczyk, Dominik Grządziel, Kamil Adamczyk, pod przewodnictwem pwd. Angeliki Łuczyk i gościnnym wsparciem hm. Adma Kania pełnią jak już od wielu lat służbę informacyjną i porządkową podczas święta miłosierdzia bożego w Łagiewnikach.


13.04.19 Adam Kania prowadzi zajęcia na temat podstaw wychowawczych oraz historii i tożsamości harcerskiej na kursie przewodnikowskim "Odyseja" organizowanym przez Zespół Kształcenia Hufca Starachowice.
12.04.19 Kolejna akcja sprzątania na cmentarzu żydowskim. Tym razem spryskujemy chwasty, karczujemy stare i chore tuje i nasadzamy nowe krzewy w miejsce wyciętych. Dodatkowo czyścimy i zabezpieczamy pomniki.
18.03.19 Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1 z prezentacją na temat Bitwy o Monte Cassino a szczególnie uczestników tej bitwy związanych z Ziemią Miechowską - Mieczysława Pajdy i Władysława Wierzbickiego.

17.03.19 Pomoc w organizacji festynu dobroczynnego na rzecz Krzysztofa Jamrożego chorego na nowotwór. Do akcji organizowanej w Miechowskim Domu Kultury dołączyły się Ola i Karolina Szaleniec produkując watę cukrową i przeznaczając zebrane pieniądze na pomoc dla Krzysztofa.15-17.03.19 Kurs Przewodnikowski "Róża Wiatrów - Druga Fala". Ostatecznie kurs ukończyło 18 uczestników. Zajęcia na kursie prowadzili: phm. Szymon Wójcik, pwd. Paweł Olszowy, phm. Kamila Chyży, pwd. Kasia Mikołajczyk, phm. Justyna Molęda i hm. Adam Kania. Oboźną była pwd. Angelika Łuczyk. Podczas kursu zobowiązanie instruktorskie złożyła druhna Kasia Mroczek.

12.03.19 Porządki na cmentarzu żydowskim - 20 osób z naszej drużyny porządkowało przez 5 godzin teren bardzo zaniedbanego cmentarza żydowskiego na osiedlu Żeromskiego w Miechowie. Efekt pracy to kontener śmieci i chwastów oraz wspaniały widok na oczyszczone i odsłonięte z krzewów pomniki cmentarne.11.03.19 Organizujemy w naszym liceum akcję honorowego krwiodawca zapraszając ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Sami też bierzemy w niej udział. Trzech członków drużyny oddaje krew w tym dniu.
1-3.03.19 Kurs Przewodnikowski "Róża Wiatrów - Druga Fala". Pierwsze spotkanie odbyło się w Żytnie. Uczestników zgłosiło się 18 a prowadzący zajęcia to pwd. Izabella Chyży, pwd. Joanna Misiak, pwd. Gabriela Pustuł, phm. Daniel Krogulec, phm. Justyna Molęda i hm. Adam Kania. Na kursie mamy uczestników nie tylko z naszego hufca, ale także z terenu chorągwi śląskiej i gdańskiej.


1.03.19 Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 1 marca 2019r. zmarł tragicznie nasz kolega z drużyny Piotr Rozworski. Wyrażamy współczucie rodzinie i bliskim Piotrka. Sami także odczuwamy wielki żal po starcie naszego Druha, który w swoim krótkim życiu, jako harcerz i wędrownik, zmieniał ten świat na lepszy....
Pogrzeb śp. Piotra Rozworskiego odbył się w środę 6 marca o godzinie 13:30 w kościele NMP w Przybysławicach k. Kozłowa

22.02.19 Członkowie drużyny spotkali się na wspólnej uroczystej kilkugodzinnej zbiórce z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Przy dzwiękach gitar w harcerskim kręgu były nie tylko wsponienie minionych chwil ale także snucie planów i wyzwań na kolejne miesiące.9-10.02.19 – odbył się w Miechowie trwający 16 godzin kurs pierwszej pomocy. Prowadzili go zawodowi ratownicy medyczni z HGR Busko-Zdrój - Szymon Wójcik - szef szkolenia, Paweł Olszowy i Paweł Madejski. Po egzaminie kurs ukończyło 11 uczestników w tym członkowie naszej drużyny: Agnieszka P, Kasia P, Ola W, Ola S, Monika G, Tomek F,Dominik G, Kamil A. Odbyło się też zobowiązanie instruktorskie pwd. Joanny Misiak oraz rozdanie brązowych i srebrnych "Jodeł" zdobytych przez członków DW "3DSH" pod przewodnictwem pwd. Angeliki Łuczyk.

4,5,6.02.19 – Julia Michalska, Tomasz Florek, Dominik Grządziel, Aleksandra Włodarczyk, Agnieszka Piekarska, Aleksandra Szaleniec i Kamil Adamczyk brali udział w promocji szkołu w miechowskim gimnazjum. Opowiadli gimnazjalistom o naszej szkole i drużynie i oczywiscie czestowali słodką watą cukrową.

13.01.19 – Kwestujemy na WOŚP - nasi wolontariusze zbierają łącznie ponad 10 tys. złotych czyli ponad 0,3 całej sumy zebranej i wylicytowanej w Miechowskim sztabie. Kwestę prowadzimy nie tylko w Miechowie, ale także w Racławicach, Kozłowie, Książu Wielkim, Antolce, Pstroszycach i Gołczy.

9.01.19 – Spotkanie kolędowe w Domu Pomocy Społecznej. Zorganizowana przez Monikę Glabę ekipa w składzie K.Wawszczyk, K.Adamczyk, Z.Wrzesień, K.Rozworski, D.Grządziel, spotyka się z pensjonariuszami i wspólnie śpiewają kolędy.

17-21.12.18 Jak co roku wędrownicy, instruktorzy oraz przyjaciele Drużyny Wędrowniczej "3DSH" spotkali się na wieczornicy wigilijnej. Przyrzecznie złożyły Zuzanna Wrzesień, Piotr Rozworski i Monika Glaba. Naramiennik otrzymał Dominik Grządziel. stopień Harcerki Orlej otrzymuje Angelka Łuczyk.

17-21.12.18 Roznosimy Betlejemskie Światło Pokoju do instytucji i zakładów pracy: Dom Pomcy, Dom Dziecka, Schronisko Brata Albeta, Straż Pożarna, Policja, CKiS, Sanepid, Muzeum, Starostwo Powiatowe.

16.12.18 - Dostarczamy Betlejemskie Światło Betlejemskie do Bilczy gdzie przekazujemy je Komendantowi Kieleckiej Chorągwi, księdzu biskupowi Janowi Piotrowskiemu oraz delegacjom hufców naszej chorągwi.

13-15.12.18 13 osób z Drużyny Wędrowniczej "3DSH" brało udział w wyjeździe do Wiednia i Linzu. Stawili oni część delegacji Związku Harcerstwa Polskiego odbierającej z katedry w Linzu Betlejemskie Światło Pokoju z rąk austriackich skautów. Zwiedziliśmy Hofburg, Pałac Schönbrunn, dom Mozarta, siedzibę zakonu krzyżackiego, katedra św. Szczepana, park ze "złotym Straussem, Kohlmarkt, Graben, kościół św. Karola Boromeusza, Ratusz, muzeum historii naturalnej, muzeum sztuki nowoczesnej Mumok i Albertinę z wystawą Moneta i obrazami Renoira, Degasa, Cézanne‘a, Toulouse-Lautreca, Signaca , Chagalla c i Dürera. Spotkaliśmy się z się z panią ambasador RP w Austrii Jolantą Różą Kozłowską,

11.12.18 – Pomagamy w akcji rekrutacyjnej w Sz.P. nr 1 w Miechowie. Ola Włodarczyk wspołnie z Olą Szaleniec produkuja podczas spotkań rekrutacyjnych watę cukrową dla ośmioklasistów.

3.12.18 Otrzymujemy dzięki wykonanym wcześniej zadaniom Odznakę chorągwianą „Jodła”. Część osób zdobywa brązowy stopień a część, która realizuje zadania po raz drugi otrzymuje stopień srebrny. Koordynatorem projektu była pwd.Angelika Łuczyk

16-17.11.18 - Biwak drużyny -Jedna noc - wiele klimatów. Lata 20', Alicja w Krainie Czarów, wspólne śpiewnie, rocznicowe świeczkowisko i małe wędrownicze ognisko. Na funkcje przybocznych zostają mianowane Karolina Wawszczyk i Ola Włodarczyk. Naramiennik wędrowniczy otrzymują: Iga Kisiel, Julka Skóra, Tomek Florek, Kamil Adamczyk i Agnieszka Piekarska.

11.11.18 - Uczestniczymy w obchodach Święta Niepodległości w Miechowie. Licząca 27 osób reprezentacja drużyny prowadzona jest przez pwd. Kasię Mikołajczyk. Rozdajemy uczestnikom uroczystości kokardy narodowe i flagi a także śpiewniki piosenek patriotycznych. Składamy też wraz z innymi delegacjami kwiaty pod pomnikiem z Orłem.

11.11.18 - odwiedziliśmy miechowską Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą, gdzie przeprowadziliśmy quiz niepodległościowy, podczas którego dzieci mogły się wykazać wiedzą na temat historii Polski. Nie zabrakło też czasu na zabawy i pląsy. Akcję koordynowała pwd. Angelika Łuczyk.

10.11.18 - 10 listopada wzięliśmy udział w obchodach Święta Niepodległości we Włoszczowie oraz w VII Biegu Niepodległości. W tym dniu także na posiedzeniu KSI Kasia Mroczek i Asia Misiak zamknęły próby przewodnikowskie zaś Karolina Wawszczyk, Radek Karwat i Kamil Dowolski otwarli próby na pwd.

4.11.18 - nasza służba na stulecie Niepodległej to także obsługa VI Miechowskiego Biegu Niepodległości. Jak świętować po harcersku to oczywiście w lesie i pomagając innym

31.10.18 - Jak co roku porządkowaliśmy mogiły żołnierskie na miechowskim cmentarzu. Harcerze roznieśli także wiązanki i zapalili znicze na wszystkich grobach, którymi opiekuje się gmina Miechów. Są to mogiły żołnierskie powstańcze a także groby ofiar zbrodni faszystowskich i komunistycznych. Wędrownicy z "3 DSH" złożyli wiązanki pod pomnikami na Rynku i Placu Kościuszki, na ulicy Sienkiewicza i Łukasińskiego oraz pod pomnikiem w Chodowie. Nie zapomnieli także o mogiłach harcerzy, instruktorów i nauczycieli naszej szkoły.

18.09.18 - Organizujemy wraz z SIT Everest IV Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Ziemi Miechowskiej "Szlakiem Niepodległej". Komendantką była phm. Kinga Pasternak a kadrę stanowili Iza Chyży, Asia Misiak, Kasia Mroczek, Angelika Łuczyk, Karolina Wawszczyk i Radek Karwat. Opiekunami grup "Pryncypałki" i "Bąbelki" byli Kamil Dowolski i Kasia Mikołajczyk. Funkcję drużynowej Asia Misiak przekazała Kamilowi Dowolskiemu.

18.09.18 - Rozkładamy pneumatyczną ścianką wspinaczkową i zamek dmuchany dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie - od 8:45 do 15:00 na boisku trwa wspaniała zabawa przy pięknej słonecznej pogodzie.

15-16.09.18 - V Miechowskie Dni Jerozolimy - tradycyjnie stanowimy służbę informacyją i parkingową tej imprezy. Dodatkowo prowadzimy kwestę na "Dom Pokoju" w Jerozolimie prowadzony przez siostry Elżbietanki.

13-23.08.18 - Kurs przybocznych w Międzywodziu. Uczestnikami są Agnieszka Piekarska, Kasia Piestrzyńska, Ola Włodarczyk, Tomasz Florek i Dominik Grządziel. W kadzre kursu jest pwd. Iza Chyży. W tym samym czasieprowadzony jest w Międzywodziu projekt dla grup słowackich i polskich którego twórcami programu i prowadzącymi zajęcia są hm. Adam Kania, phm. Justyna Molęda, pwd. Łukasz Waligóra.

3-16.08.18 - Zlot ZHP w Gdańsku. Członkiem komendy Gniazda kieleckiego jest phm. Kinga Pasternak Zastępem z hufca Starachowice kieruje pwd. Angelika Łuczyka a zastępem mieszanym hufców Koneckiego i Szczekocińsko-Włoszczowskiego kierują pwd. Kasia Mikołajczyk i hm. Adam Kania. Resztę ekipy z Miechowa stanowią: Kasia Mroczek, Karolina Wawszyczk i Filip Mikołajczyk. Stanowimy też trzon kwaterki przed i po zakończeniu Zlotu.

29-30.06.18 - Biwak naszej drużyny. Natalia Kotarska, Justyna Kołodziej i Iwona Stokłosa składają przyrzeczenie harcerskie, Kasia Mikołajczyk zobowiązanie instruktorskie a Kamila Chyży otrzymuje zieloną podkładkę podharcmistrzyni. Odznakę Harcerskiej Kropli Braterstwa otrzymuje Asia Misiak i Angelika Łuczyk.

8.06.18 - Festiwal Piosenki w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie gdzie zespół z DW „3 DSH” zajął I miejsce. Jest to kolejny sukces naszej drużyny na tym festiwalu.

7.06.18 - Wspinaczka skałkowa w okolicach Mirowa. Pod opieką Andrzeja S i Adama K. Kinga, Dominika, Karolina i Julka podonosiły swoje umiejętności na prawdziwych skałkach.

31.05-3.06.18 - W 60. jubileuszowym Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim wzięła udział nasza ekipa którą kierowały pwd. Iza Chyży i drużynowa Asia Misiak. Liczący 12 osób patrol „Nibynóżki" po czterodniowej wędrówce, zabawie i rywalizacji zajął pierwsze miejsce na IV "Kubusiowej" trasie rajdu zdobywając Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

19.05.18 - Podczas festynu organizowanego przez Przedszkole Nr 3 Agnieszka, Julia, Ola i Filip pozyskują fundusze dla przedszkolaków prowadząc sprzedaż waty cukrowej

16.05.18 - w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, Julka Michalska i Agnieszka Piekarska czytały legendy dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Jaksicach

13.05.18 - Obsługa 4 Biegu Konstytucji zaangażowała koło 20 harcerzy, którzy stanowili ekipę przygotowującą atrakcje dla najmłodszych podczas biegu charytatywnego. Mieliśmy wesołe przeciąganie liny, trampolinę, watę cukrową i wiele innych konkurencji dla dzieci.

12.05.18 - Podczas Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich Kamila Chyży zamyka próbę podharcmistrzowską a do grona instruktorów dołączają Kasia Mikołajczyk i Angelika Łuczyk zamykając próby przewodnikowskie.

27.04.18 - Pożegnanie maturzystów. Dla odchodzących ze szkoły naszych druhen członkowie drużyny przygotowali drobne upominki. Były to Worki z logo drużyny ale także koszulki i inne miłe drobiazgi.

24.04.18 - Dzień otwarty LO jak co roku zaangażował naszą drużynę. Zajmowaliśmy się oprowadzeniem grup po naszym budynku aby zgodnie z harmonogramem trafiły na ciekawe pokazy przygotowane przez nauczycieli i uczniów.

8.04.18 - Służba w Łagiewnikach - ekipa pod kierownictwem Kasi Mikołajczyk i Izabeli Chyży pełni służbę liturgiczną i porządkową podczas święta Miłosierdzia w sanktuarium.

3.04.18 - Wędrówka zorganizowana przez drużynową Joannę Misiak. wędrownicy przemierzali ścieżki lasu Chodówki oraz odwiedzili miejsca związane z historią naszej małej ojczyzny.

27.03.18 - Droga krzyżowa ulicami Miechowa - ekipa z pochodniami koordynowana przez Igę Kisiel stanowi asystę wieczornej drogi krzyżowej ulicami Miechowa

14.01.18 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - jak zwykle nasze ekipy kwestują naterenei Miechowa ale także w Kozłowie, Ksiązu Wielkim i Małym, Siedliskach i Pstroszycach.

27.12.17 - Odbyło się spotkanie opłatkowe przyjaciół, instruktorów i wedrowników z DW "3DSH". Gościlismy m. in. burmistrza Dariusza Marczewskiego zastępce komendanta Hufca hm. Romana Kaczmarka, byłych drużynowych, instruktorów i wędrowników. Przybyli także nasi przyjaciele z Włosczowy i Szczekocin. Przyrzeczenie złożyły Agnieszka Piekarska i Paulina Twardowska.Kilkunastu członków drużyny został otrzymało znak służby pamięci.

22.12.17 - Nasi wędrownicy koordynowani przez Jonnę Misiak dostarczyli ogień komendantce Hufca Miechów jak również przekazali go do wielu instytucji naszego miasta między innymi do Starostwa Powiatowego, Schroniska św. Brata Alberta, Domu Dziecka, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, CKiS. Światło od harcerzy z LO trafiło także do Kozłowa i do parafii w Sieciechowicach

20-22.12.17 - Jako Ambasadorzy Światła roznosimy BŚP do instytucji i urzędów w stolicy. Gościmy w MON, KG Policji, BOR, Senacie, Ministerstwach Cyfryzacji, Energii, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Środowiska. Trafiamy też do powstańca warszawskiego, harcerza druha Jerzego Mieczyńskiego.

14-16.12.17 - Delegacja naszej drużyny w 11. osobowym składzie wraz z ekipą hufcową odbiera w Wiedniu z rąk dwunastoletniego Tobias Flachnera wolontariusza ze wspólnoty "Cichej Nocy" Betlejemskie Światło POkoju jako reprezentacja Polski i ZHP. Szefem wyprawy hufcowej jest phm.Kinga Pasternak. Przy okazji zwiedzamy Wiedeń i jego muzea.

17.11.17 - Konkurs na Ambasadorów Światła rozstrzygnięty. W ramach zadania konkursowego, drużyny z całej Polski musiały stworzyć świąteczny lampion. Wybrano osiem środowisk, które rozniosą Betlejemskie Światło Pokoju do centralnych instytucji państwowych, mających swoje biura w Warszawie. A wśród Ambasadorów Światła 2017 także nasza drużyna!

11.11.17 - Cała drużyna w pełnym składzie pojawia się na obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Cześć zaangażowana jest w sprawy organizacyjne a reszta stanowi drużynę sztandarową biorącą udział w uroczystości.

5.11.17 - Uczestniczymy jako służby pomocnicze w organizacji V Miechowskiego Biegu Niepodległości. Obstawiamy punkty sprawdzające prawidłowe pokonywanie trasy oraz pomagamy sędziom w pomiarach czasu co stało się najważniejszym zadaniem na skutek awarii zegara głównego.

31.10.17 - Ekipa 25 osób porządkowała mogiły i roznosiła znicze i wiązanki na groby którymi opiekuje się gmina oraz na groby zmarłych harcerzy i instruktorów. Zajęcia na cmentarzu połączone były z grą edukacyjną przygotowaną przez Oliwię Lasak.

20-21.10.17 - Biwak drużyny jako zakończenie akcji naborowej. 14 osób z klas pierwszych spędziło ze starszymi kolegami czas na ciekawych zajęciach. Przyrzecznie złożyli: Ola Włodarczyk, Dominika Maj i Filip Mikołajczyk a naramiennik wędrowniczy otrzymali: Malwina Basa, Paulina Czekaj, Karolina Wawszczyk i Kamil Dowolski. Komendantką biwaku była Kasia Mroczek.

14-27.09.17 - Zlot Kieleckiej Chorągwi ZHP. Justyna Molęda jest komendantką gniazda wędrowników. Nasza 20-osobowa ekipa jest obsługą gniazda i robi program: ściankę wspinaczkową, warsztaty zrób to sam i łasuchów oraz zajęcia z gier. A wieczorami prowadzimy kawiarenkę dla wszystkich uczestników. Wraz z nami działa czwórka wędrowniczek z Włoszczowy.

9.09.17 - Decyzją Kapituły Odznaki Chorągwianej „Jodła” z dnia 05.09.2017 roku przyznano naszej drużynie brązową Odznakę Chorągwianą „Jodła”. koordynatorem tego projektu była Kasia Mroczek.

12-24.08.17 - Podczas Obozu w Międzywodziu oboźną jest Olga Klarczyńska, a przybocznymi Kasia Mikołajczyk (na I turnusie) oraz Kasia Mroczek i Angelika Łuczyk. W kadrze kursu przybocznych jest Asia Misiak a uczestnikami kursu Karolina Wawszczyk, Kamil Dowolski i Radek Karwat.

29.06-8.07.17 - Gościmy w Miechowie grupę 29 skautów z Belgii, której przewodzi Lora Schyns. Przez 10 dni organizujemy ich pobyt zapewniając miedzy innymi wspinaczkę skałkową, turniej paintballowy, strzelnicę, zwiedzanie bazyliki i muzeum. Odbywają się też dwa wspólne ogniska. Koordynatorem akcji jest phm. Kinga Pasternak.

23.06.17 - W Broninie koło Buska Zdroju organizujemy na pikniku dla pracowników przedsiębiorstwa strzelnicę paintballową oraz zawody w darta. Ekipa to Karolina Wawszczyk, Kamil Dowolski i Angelika Kopeć.

18.06.17 - Karolina Wiatr i Angelika Kopeć pomagają w organizacji pikniku rodzinnego organizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Miechowie pozyskując fundusze na działalność tej instytucji.

29.04.17 Podczas pielgrzymki do miechowskiej bazyliki pełniliśmy służbę porządkową i informacyjną. Akcję koordynowała Monika Uchto. Zdobywaliśmy też w ten sposób odznakę Harcerza Grobu Bożego. Wraz z nami służbę pełnili harcerze z HGR Busko-Zdrój.

17.06.17 - Na festynie przy szkole w Wierzchowisku pomagamy przy obsłudze a sami wystawiamy pneumatyczną ściankę wspinaczkową która obsługujemy oraz strzelnicę paintballową.

8.06.17 - Nasza drużyna na Powiatowym Festiwalu Piosenki Miechów 2017 zajęła pierwsze miejsce! Najwyższe miejsca mają także Malwina Basa i duet Joanna Misiak i Wiktoria Bugaj.

4.06.17 - Karolina Wiatr i Monika Uchto pomagają w organizacji pikniku rodzinnego organizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Miechowie pozyskując fundusze na działalność tej instytucji.

1-4.06.17 Rajd Świętokrzyski - tym razem na 4 trasie. Ekipa liczy 10 osób patrolową jest Kasia Mroczek a opiekunem pwd. Izabella Chyży. Zdobywamy 3 miejsce na trasie "Kubusiowej".

28.05.17 Festyn w Żytnie. Nasza drużyna znowu uczestniczy jako wolontariusze w tej imprezie. Oprócz naszych stałych elementów dodatkowo pomagamy w obsłudze pneumatycznej ścianki wspinaczkowej.

6.05.17 Na uroczystościach Reymontowskich w Kobielach Wielkich woj. Łódzkie prowadzimy stoisko z watą cukrową.28.04.17 Pożegnaliśmy członków drużyny, którzy właśnie w tym dniu stali się abiturientami naszego liceum. W tym roku były to: Iza Chyży, Kasia Mikołajczyk, Olga Klarczyńska, Gabrysia Krupa, Kamila Polanko, Kasia Caban i Karolina Hałat. Na pamiątkę wszystkie otrzymały poduszki ze zdjęciami.

11.04.17 Zadbaliśmy o oprawę drogi krzyżowej odbywanej ulicami miasta w czasie rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży. Koordynatorem była Kasia Mikołajczyk a udział wzięło 12 osób.

25.04.17 Podczas dnia otwartego liceum gościliśmy gimnazjalistów, którzy poznawali naszą szkołę. Ekipy harcerskie koordynowane przez Kasię Mroczek odpowiadały za oprowadzenie podzielonych na grupy gości po salach przygotowanych na ich przyjęcie.

23.04.17 Jak od wielu lat patrol z naszej drużyny brał udział w uroczystościach święta miłosierdzia w Łagiewnikach. Szefowała mu Justyna Ząbek wraz z Łukaszem Waligórą i Izabellą Chyży. Pełniliśmy tam służbę informacyjną i porządkową.

7-9.04.17 Przeprowadziliśmy dla 17 uczestników trwający 16 godzin kurs pierwszej pomocy. Szefem kursu był phm. Szymon Wójcik a w prowadzeniu pomagało mu 4 członków Harcerskiej Grupy Ratowniczej Busko-Zdrój. Podczas kursu przyrzecznie złożyły Karolina Wawszczyk i Milena Filus, naramiennik wędrowniczy otrzymał ćwik Robert Lewiński z Buska Zdroju, a druhna Gabriela Pustuł złożyła zobowiązanie instruktorskie.

16.03.17 Na posiedzeniu Komisji Stopni Instruktorskich próbę na stopień przewodniczki otwiera Katarzyna Mikołajczyk. Próbę zamyka na tym posiedzeniu Gabriela Pustuł, a otwiera uczestniczka kursu "Róża Wiatrów" Joanna Mrozek.

10-12.03.17 Druga i ostatnia część kursu przewodnikowskiego "Róża Wiatrów" w Doborowodzie. Zajęcia prowadzą: phm. Szymon Wójcik, phm. Justyna Molęda, hm. Izabela Paszowska, phm. Agnieszka Stochmal, phm. Jacek Ołowiak i phm. Piotr Młynarczyk. Kurs kończy z wynikiem pozytywnym cała 15 uczestników z Ostrowca, Buska, Miechowa, Włoszczowy i Skierniewic.

24-26.02.17 Pierwsza część kursu przewodnikowskiego "Róża Wiatrów" odbywa się w Miechowie. Komendantem jest hm. Adam Kania, zastępcą phm. Justyna Molęda. Zajęcia prowadzą: phm. Szymon Wójcik, phm. Agnieszka Burzyńska i pwd. Kamila Chyży. Z naszej drużyny uczestniczą A.Kopeć, A.Łuczyk i K.Mroczek.

17.02.17 Wieczornica z okazji Dnia Myśli Braterskiej przygotowana pod kierownictwem drużynowej Joanny Misiak. Cześć artystyczną przygotowały Iza Chyży i Gabrysia Krupa. Odwiedzili nas przyjaciele z Włoszczowy i Szczekocin oraz Kamila, Sara i Paulina. Przyrzecznie złożyła Karolina Szaleniec a naramiennik wędrowniczy otrzymała Angelika Kopeć.

17-18.09.16 Uczestniczymy w Dniach Jerozolimy. Wspomagamy służby porządkowe oraz tworzymy służby informacyjne. Uczestniczymy także w uroczystym Ingresie do Bazyliki.

17.02.17 Uczestniczymy w obchodach rocznicy Bitwy Miechowskiej z 1863 roku. Trzydziestoosobowa kolumna reprezentuje nas podczas przemarszu ulicami Miechowa. W konkursie wiedzy o bitwie zorganizownaym przez ZHP Hufiec Miechów pierwsze miejsce zdobywa Karolina Szaleniec.

23.01.17 Szkoleneie dla rady Drużyny z obsługi ewidencji ZHP. Zapoznaliśmy się z tajnikami prowadzenia elektronicznej ewidnecji naszego Związu. udziął wzieło 8 osób. Dopracowaliśmy także plan pracy drużyny.

15.01.17 W kweście wzieło udził 15 członków naszej drużyny. Zebraliśmy jako harcerze około 7500 zł dla WOŚP. Z wyniku całej kwesty i licytacji miechowski sztab zebrał ponad 37 tys złotych, czyli nasz wynik całkiem ładny.

11.01.17 Odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej. Celem było wspólne kolędowanie w świątecznej i radosnej atmosferze z ludźmi, którym wiek i zdrowie nie pozwala już na pełne funkcjonowanie w społeczeństwie. Organizatorem spotkania ze strony DPS-u była pani Ewa Deńca - kiedyś instruktorka i drużynowa "3DSH" a ze strony liceum Izabella Chyży.

23.12.16 Wieczornica wigilijna jak co roku połączyła pokolenia harcerzy i instruktorów związanych z naszym środowiskiem. Ponad 40 osób śpiewało kolędy i łamało się opłatkiem. Nowymi przybocznymi zostały Angelika Kopeć, Monika Uchto i Angelika Łuczyk, a przyrzeczenie harcerskie złożyli: Julia Skóra, Iga Kisiel, Julia Dulewicz i Kamil Dowolski. Naramiennik wędrowniczy otrzymały Angelika Łuczyk i Monika Uchto.

21.12.16 Roznosimy Betlejemskie Światło Pokoju po terenie naszego powiatu. Z naszych rąk trafia ono do parafii w Kozłowie, Sieciechowicach, Książu Wielkim, Antolce i Książu Małym. Trafia także do wójta gminy Kozłów, Starosty Miechowskiego, GOKu, biblioteki i zespołu szkół w Kozłowie, Powiatowej Komendy Policji w Miechowie, Muzeum Regionalnego, Schroniska św. Brata Alberta, CKiS, i wielu innych instytucji.

16.12.16 Wigilia Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego w lokalu "8 niebo" we Włoszczowie. Po tym miłym spotkaniu odbyła sie Komisja Stopni Instruktorskich, na której swoje próby na stopień przewodniczki otwarły Olga Klarczyńska i Angelika Łuczyk.

16.12.16 Dołączając do pani profesor Rogalskiej i klasy 2c zachęcaliśmy gimnazjalistów do wybrania naszej szkoły jako miejsca przyszłej nauki. Pokaz skladał sie z niezwykłych doświadczeń fizycznych a my dorzuciliśmy doświadczenie jak małe twarde kryształki przemienić w mięciutką i słodką watę.

9-11.12.16 Nasza dziewięcioosobowa delegacja uczestniczyła w przekazaniu Betlejemskiego Świtała Pokoju w Wiedniu. Monika Uchto z 3 DSH osobiście wraz z dwoma innymi harcerzami z Polski otrzymała BŚP jak przedstawiciele oficjalnej delegacji naszego kraju. Oprócz udziału w uroczystościach zwiedzaliśmy także Wiedeń. Muzeum Albertina z obrazami Leonarda da Vinci, Picassa, Michała Anioła, Dürera, Van Gogha i wielu innych wybitnych malarzy było ogromną atrakcją. Ale także inne uroki Wiednia jak Ratusz, pałac Hofburg, Parlament czy parki i budowle Schönbrunn. Wyjazd zorganozował Hufiec Szczkocińsko-Włoszczowski i wzieło w nim udział 53 harcerzy i instruktorów z komendantem hm. Cezarym Huciem.

6.12.16 Włączając się w mikołajkową atmosferę harcerze obdarowali wszystkich chętnych watą cukrową własnej produkcji. Słodki prezent przypadł do gustu uczniom naszej szkoły i ustawiały się długie kolejki po ten przysmak.

1.12.16 Pod kierownictwem Kasia Mroczek wspólnie ze Szkolnym Kołem Honorowych Dawców Krwi pomogliśmy w zorganizowaniu akcję krwiodawstwa w naszym liceum.

6.11.16 Ekipa z naszej drużyny pracowała jako zabezpieczenie IV Miechowskiego Biegu Niepodległosci. Mimo niesprzyjajacej pogody dwunastka wędrowników dzielnie wypełniała swoje obowiazki na trasie biegu.

4.11.16 Porządkowaliśmy mogiły żołnierskie na miechowskim cmentarzu. A praca była niemała bowiem miechowianie – co bardzo dobrze o nich świadczy -zapalili ogromną ilość zniczy na tych grobach co przełożyło się na dziesiątki worków ze śmieciami, które trzeba było przetransportować do odległego kontenera.

31.10.16 Harcerze odwiedzili groby instruktorów i nauczycieli. Złożyli też wiązanki kwiatów i zapalili zniczne na grobach znajdujących się pod opieką gminy - żołnierskich i powstańczych. Wiazanki kwiatów złożyli także pod pomnikami na terenie miasta i gminy Miechów między innymi pod pomnikem rozstrzelanych w czasie II wojny w Chodowie.

28-29.10.16 Biwak drużyny - całonocne zajecia przygotowane przez druhny z klas II i III dla nowych członków z klas I Komendantką biwaku jest Joanna Misiak, oboźną Olga Klarczyńska a kwatermistrzem Monika Uchto. Zobowiaznie instruktorskie składa Izabella Chyży a naramiennik otrzymuje Oliwia Lasak.

21.10.16 Podczas Komiesji Stopni Inzstruktorskich w Szczekocinach Izabella Chyży zamyka z wynikiem pozytywnym próbę przewodnikowską a Katarzyna Mroczek i Joanna Misiak otwierają swoje próby na pwd.

23-24.09.16 III Powiatowy Rajd Szlakami Ziemi Miechowskiej "Śladem Gryfa" - organizowany przez naszą drużynę wspólnie z SIT Everest. Komendantką Rajdu była pwd. Agnieszka Soczówka. Gościmy patrole z Miechowa, Dziaduszyc, Włoszczowy i Antolki. Zwyciężają "Pączusie" z "3DSH" wspólnie z patrolem z 31 DW.

17-18.09.16 służba podczas IV Miechowskich Dni Jerozolimy. Witaliśmy w sobotę Kawalerów i Damy i służyli informacją i pomocą w dotarciu na miejsce pierwszego spotkania. Także w niedziele pełniliśmy służbę porządkową i uczestniczyliśmy w uroczystym Ingresie

15-21.08.16 Na terenie HOO "Lubianka" odbył się kurs przewodnikowski "Odyseja" zorganizowany przez ZKK ZHP Hufca Starachowice. Wzięły w nim udział dwie osoby z naszej drużyny: Kasia Mikołajczyk i Asia Misiak. Obie druhny ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym.

10-22.08.16 Na stanicy w Międzywodziu Kurs przybocznych prowadzi pwd. Kamila Chyży a pomaga jej Jakub Kobylec. Uczestnikami kursu są Oliwia Lasak, Monika Uchto, Kasia Mroczek i Angelika Kopeć. W kadrze programowej całego zgrupowania pracuje Iza Chyży. Zajęcia na kursie prowadzą Aga Soczówka i Justyna Molęda. Zajęcia dla Szkoły Liderów i Twórczych Juniorów prowadzi Adam Kania

25.06.16 Podczas pikniku dla dzieci korzystających ze świetlicy przy miechowskim hufcu prowadzimy dla nich strzelnicę paintbalową. Kuba , Iza i Karolina są wykonawcami tego dziąłnia.

17-19.06.16 Pracowity weekend - piątek paintball w Busku, sobota ścianka w Wierzchowisku a w niedzielę Włoszczowa festyn Rycerzy Kolumba czyli wszystkie siły rzucamy do gromadzenia funduszy.

11.06.16 Stulecie Liceum - organizujemy interaktywną wystawę "Pzreżyj harcerstwo jeszcze raz i odkryj je na nowo". Uzupełniamy plansze zdjeciam z ostatnich lat, gotujemy hrbatę "z gara", ustawiamy ścianke wspinaczkową oraz częstujemy watą cukrową.

2-5.06.16 ekipa z drużyny pod przewodnictwem Agnieszki Burzyńskiej i Agnieszki Soczówki uczestniczy w Rajdzie świętokrzyskim. Jak od lat pokonujemy świętokrzyskie szlaki na V trasie. Mimo kapryśnej aury patrol melduje się na mecie rajdu zmęczony ale bardzo szcześliwy.

12-16.05.16 Pięć wspaniałych dni spędziliśmy na międzynarodowym Zlocie Skautów InterCamp 2016. w Josefovie w Czechach. Uczestniczyło w nim ponad dwa i pół tysiąca skautów z Europy i Ameryki oraz ponad 300 osób obsługi. Cały zlot odbywał się pod hasłem: Be a hero. Zajęcia odbywały się w czterech blokach programowych: bądź odważny, bądź mądry, bądź silny, bądź sprytny. A W konkursie zorganizowanym przez polski kontyngent na najlepsze potrawy konkursu kulinarnego i najciekawszy wystrój miejsca biwakowania drużyna z Miechowa zajęła trzecie miejsce wsród prawie 60 ekip z Polski.

29.04.16 Na zkończeniu roku szkolnego dla maturzystów żegnamy odchodzących z liceum harcerzy: Izę Migas, Olę Starnawską i Kube Kobylca. Otrzymuja od nas pamiątkowe koszulki ze zdjęciami.

26.04.16 Pomagamy wo organizacji Dni Otwartych naszego liceum. Wedrownicy z drużyny oprowadzają grupy gimnazjalistów po budynku szkolnym.

22.03.16 Niedziela miłosierdzia tradycyjnie spędzona w sanktuarim w Łagiewnikach. Ekipa 20 osób z naszej drużyny wsparta Olą, Sylwią i Natalią z Włoszczowy działała jako służba informoacyjno - porządkowa. Opiekę nad grupą sprawowały phm. Agnieszka Burzyńska i pwd. Agnieszka Soczówka.

22.03.16 Tradycyjnie uczestniczymy w drodze krzyzowej odbywanej ulicami miasta. Akcję kordynuja Iza Chyży i Jakub Kobylec a udział w niej zalicza 12 wędrowników.

19.03.16 Marsz po okolicy, lasach i polach miechowszczyzny i odwiedziny przy pomniku upamiętniającym ofiary II wajny śwaitowej to efekt wędrówki zorganizowanej przez nasza druzynę w której udział wzięło 19 osób.

5-7.02.16 Kurs pierwszej pomocy prowadzony przez Harcerską Grupe Ratowniczą z Buska Zdroju pod kierownictwem phm. Szymona Wójcika ukończyło 10 osób z naszej drużyny. Kurs odbył się w budynku LO w Miechowie

22-24.01.16 Dobiegł końca kurs przewodnikowski i kurs drużynowych Nemo. Kurs przewodnikowski ukończyło 13 osób, a kurs drużynowych 10 osób. Z naszej drużyny oba kursy ukończyli: Olga Klarczyńska, Izabella Chyży i Jakub Kobylec.

10.01.16 Wolonrtariusze z drużyny uczestniczyli w WOŚP. Łącznie aż 22 osoby od nas kwestowały nie tylko w Miechowie ale także w Racławicach, Kozłowie, Książu Wielkim, Książu Małym, Antolce, Gołczy i Tczycy.

22.12.15 Wigilia Szczepu Gryf i DW „3DSH” zgromadziła ponad 40 osób. Byli harcerze i instruktorzy oraz przyjaciele harcerzy z miechowskiego LO wysłuchali kolęd i wierszy przygotowanych pod kierownictwem phm. Agnieszki Burzyńskiej. Przyrzeczenie harcerskie złożyły Angelika Kopeć, Katarzyna Pieron, Monika Uchto, Oliwia Lasak a naramiennik otrzymały Olga Klarczyńska i Kasia Mikołajczyk. Zobowiązanie instruktorskie złożył Łukasz Waligóra.

14-21.12.15 Rozwozimy i roznosimy ogień do wielu miejsc w powiecie miechowskim. Z naszych rak trafia on m. in. Do parafii w Książu Wielkim, Antolce, Charsznicy, Kozłowie, Książu Małym oraz do Starostwa, CKiS, Schroniska Brata Alberta, Straży Pożarnej.

12-13.12.15 Delegacja drużyny w składzie Justyna Molęda, Kasia Mikołajczyk, Olga Klarczyńska i Adam Kania uczestniczy w Zakopanym w uroczystościach przekazania przez słowackich skautów Ognia Betlejemskiego dla polskich harcerzy. My ogień otrzymujemy z rąk druhny Naczelniczki Małgorzaty Sinicy.

28.11.15 Zjazd Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego. Funkcja komendanta na kolejną kadencję zostaje powierzona hm. Cezaremu Huciowi. Próbę podharcmistrzowską na posiedzeniu KSI zamyka z pozytywnym wynikiem Kinga Pasternak a próbę przewodnikowską Łukasz Waligóra. Próbę na phm. otwiera Kamila Chyży a próbę na pwd. Izabella Chyży i Jakub Kobylec.

21.11.15 Justna Molęda i Adam Kania prowadzą zajęcia na kursie drużynowych starszohacerskich Hufca Kielce Miasto. Warto poinformować, że od miesiaca wymienieni instrktorzy posiadają brązową odznakę kady programowej ZHP.

14.11.15 Adam Kania prowadzi zajęcia z autorytetu i postawy instruktorskiej na biwaku kadry Hufca Mińsk Mazowiecki.

13-15.11.15 Kolejna edycja kursu przewodnikowskiego we Włoszczowie. tym razem zającia prowadzą Justyna Molęda i Adam Kania oraz Komendant Hufca hm. Cezary Huć i zastępca komendanta hm. Roman Kaczmarek.

10-11.11.15 Biwak "Bardzo radosny patriotyzm". Komendantką jest phm. Justyna Molęda a kadrę stanowi Krąg Starszyzny. Wieczorem gra wędrownicza, teleturniej o wyczynie i nocne zajęcia. Są też oczywiście frytki. 11.11 uczestniczymy w uroczystościach święta Narodowego. Na zakończenie biwaku przyrzeczenie harcerskie składają Angelika Łuczyk i Kasia Mroczek.

8.11.15 Jesteśmy wolontariuszami podczas III Miechowskiego Biegu Niepodległości. Na punktach kontrolnych sprawdzamy czy wszyscy zawodnicy prawidłowo pokonują trasę i czy nikt się nie zagubił. Skład ekipy to: Jakub Kobylec, Izabella Chyży, Kasia Caban, Karolina Hała,t Olga Klarczyńska, Kasia Mikołajczyk, Angelika Kopeć, Łuczyk Angelika, Kasia Mroczek, Monika Uchto, Oliwia Lasak i Karolina Wiatr.

30.10.15 Roznosimy znicze i wiązanki na groby i pomniki które znajdują się pod opieką gminy. Są to nie tylko obiekty na cmentarzu ale również na terenie całej gminy. Zapalamy harcerskie znicze na groby naszych instruktorów, nauczycieli i kolegów. W tym roku zdarzyła się wzruszająca chwila, gdy spotkaliśmy panią Marię Dymek, której ojciec Józef Dymek jest jednym z żołnierzy pochowanych właśnie na miechowskiej nekropoli. Pani Maria ze łzami w oczach dziękował harcerzom za opiekę nad grobem ojca.

23-25.10 Kurs podharcmistrzowski "W chmurach" organizowany przez ChZKK. Uczestnikiem kursu jest pwd.Kinga Pasternak. Zajęcia na kursie prowadzą phm. Justyna Molęda i hm. Adam Kania.

16-18.10 Kurs przewodnikowski hufca szczekocińsko-włoszczowskiego, spotkanie pierwsze. Komendantką kursu jest phm. Justyna Molęda a w kadrze kursu - pwd. Kamila Chyży i hm. Adam Kania. Uczestnikami z naszej drużyny są Kuba Kobylec, Iza Chyży i Olga Klarczyńska.

9-11.10 Zajęcia na kursie przewodnikowskim "Panta rhei" Hufca Kielce-Miasto prowadzą phm. Justyna Molęda, pwd. Kinga Pasternak i hm. Adam Kania.

9.10.15 Miło na poinformować że pwd Kinga Pasternak została powołana na funkcję szefa promocji Central European Jamboree 2016, które odbędzie się we Wrocławiu.

2-4.10.15 Kamila Chyży, Iza Chyży i Kuba Kobylec biorą udział w IX Warsztatach Ratowniczych, organizowanych przez Chorągiew Krakowską. Mieli oni okazję do nawiązania nowych, ratowniczych znajomości, poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności z pierwszej pomocy, a przede wszystkim do dużej ilości ćwiczeń.

26.09.15 Kaszkiet 2015 we Włoszczowie delegacja w składzie Angelika Łuczyk, Kasia Mroczek, Iza Chyży i Asia Misiak produkuje watę cukrową i uczestniczy w koncercie zespołu harcerskiego Wartaki.

18-20.09 II Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Ziemi Miechowskiej - Komednadntką jest pwd. Kinga Pasternak, a programowcem pwd. Kamila Chyży. Udział biorą ekipy z Miechowa, Janowic i Włoszczowy. Program i obsługę zapewnia starszyzna drużyny. Rajd finansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Miechowie. Starosta Miechowski, Pani Wójt Gminy Słaboszów i Burmistrz Miechowa objęli go honorowym patronatem.

26-30.08 IV Zlot Kadry ZHP. Na szlaku grantowym kształci się Kuba Kobylec, na szlaku pomarańczowym Kinga Pasternak, a na szlaku czerwonym Adam Kania. Jest także obecny kapelan choragwi kieleckiej phm. Wojtek Oczkowicz. Poznajemy trochę nowych wiadomości i dużo nowych przyjaciół. Odświeżamy tez stare znajomości i przyjaźnie.

17-30.08 Kurs przybocznych i zastępowych - w kadrze kursu pwd. Kamila Chyży a wsród kursantów Olga Klarczyńska, Kasia Mikołajczyk, Asia Misiak i Weronika Curyło.

4-16.08 Obóz w Międzywodziu na tym turnusie drużynową jest pwd. Kinga Pasternak a cześć programu czyli „Elficką ścieżkę przygotowania do wyprawy” realizują phm. Justyna Molęda i hm. Adam Kania

25.07.15 Obsługujemy festyn w Maluszynie. W składzie Łukasz, Justyna, Paula, Kamila, Iza, Asia, Kuba. Uruchamiamy tam wytwórnię waty cukrowej, która cieszy się dużym powodzeniem.

27.06.15 Jak co roku organizujemy atrakcje podczas Rodzinnego Pikniku Katolickiego. Stawiamy ściankę wspinaczkową i organizujemy dwie strzelnice - łuczniczą i paintballową.

25.06.15 Przyrzeczenie w nietypowej scenerii bo na dachu naszej szkoły z wieczornym widokiem na Miechów składają Gabrysia Krupa, Kamila Polanko i Kasia Dziura. Następnie naramienniki wędrownicze zostają wręczone Paulinie, Justynie, Asi i Sarze. Gratulujmy nowym harcerkom i wędrowniczkom.

24.06.15 Rozstawiamy ściankę na boisku liceum i przez 10 godzin każdy może spróbować swoich sił we wspinaczce pod nadzorem harcerzy i instruktorów.

21.06.15 Wyjazdowa akcja we Włoszczowie. Obsługujemy podczas festynu organizowanego przez Rycerzy Kolumba wspinaczkę na ściankę, paintball i obsługujemy zamek pneumatyczny dla dzieci. Bardzo miła atmosfera i darmowe kiełbaski dla harcerzy. Pomagają nam Diana i Natalia poznane na kursie przybocznych.

4-7.06.15 Kolejny Rajd Świętokrzyski - trudno już zliczyć, który zaliczony przez naszą drużynę. Jak od lat na V trasie zdobywając drugie miejsce w rywalizacji patroli z poprawieniem najlepszego dotychczaswoego wyniku 3 miejsca w 2007r. Szefem dziesięcioosobowej ekipy złożonej z harcerzy z gimnazjum, liceum i studentów była pwd. Agnieszka Soczówka.

21-25.05.15 2589 uczestników z 20 narodowości, 84 punkty aktywności zlotowej, 5 ceremonii głównych 4 dni pełne wydarzeń i spotkań. InterCamp w Nysie – odbywające się od 1996 roku spotkanie skautów z całej Europy. Tam przeżywał swoją przygodę pięcioosobowy patrol w składzie Sara Krzyżyk, Weronika Curyło, Izabella Chyży, Paulina Bełdzińska i Adam Kania. Relacja z wyprawy z Wieści Miechowskich >>tutaj<<

9.05.15 Stanowimy służby informacyjno-porządkowe podczas II Diecezjalnej Pielgrzymki do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie. Kierujemy ruchem pielgrzymów na terenie krużganek zapewniając wszystkim wygodny dostęp do kaplicy Grobu Bożego.

1-3.05.15 Uczestniczymy w biwaku w Czarncy organizowanego przez Hufiec Szczekocińsko - Włoszczowski. Ekipa pod kierownictwem pwd. Justyny Ząbek uczestniczy nie tylko w zajęciach i rywalizacji biwakowej ale także w paradzie Schumana i uroczystościach święta flagi we Włoszczowie. W klasyfikacji zastępów biwakowych zdobywamy pierwsze miejsce.

27.03.15 Droga krzyżowa ulicami miasta Miechowa. Uczestniczymy niosąc pochodnie w procesji i prowadzimy rozważania na stacji V. Koordynacja - pwd. Agnieszka Soczówka i Łukasz Waligóra.


28.03.15 Kuba Kobylec, Olek Osikowski i Iza Chyży pełnią słuzbę informacyją przed Bazyliką przy obsłudze uczestników ekstremalnej drogi krzyżowej wiodącej z Krakowa do Miechowa.

27.03.15 Wizyta drużyny w Przedszkolu Nr 1. Prezentujemy dzieciom inscenizację bajki o słoniu Elmerze. Opowiadamy im o harcerzach, wspólnie kolorujemy, pląsamy i śpiewamy. Całość imprezy koordynowała phm. Agnieszka Burzyńska.

25.03.15 Trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie zajął nasz trwający trzy i pół minuty film. Film był zadaniem, które decydowało o przyjęciu naszego patrolu na międzynarodowy zlot skautowy InterCamp. Autorami scenariusza, producentami i aktorami filmu są: Paulina Bełdzińska, Weronika Curyło, Sara Krzyżyk, Izabella Chyży, Aleksander Osikowski i Jakub Kobylec.

24.03.15 Organizujemy akcję rozdwania jabłek uzyskanych z Banku Żywności za pośrednictwem OSP w Bukowskiej Woli. Podczas imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny rozadajemy w LO sok jabłkowo marchewkowy w ilości ponad 30 litrów.

28.02.15 Na pożegnanie ferii organizujemy grę miejską dla dzieci z naszego miasta. Zadania dotyczą znajomości ulic i miejsc w Miechowie, historii Bazyliki i Bożogrobców oraz sprawdzają zdolności umysłowe, manualne i sprawnościowe uczestników.

6.02.15 Uczestniczymy w uroczystościach związanych z peregrynacją krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży. Bierzemy udział w przyjęciu symboli w liceum oraz podczas harcerskiej mszy świętej przy Grobie Bożym w Bazylice.

26.01.15 Kasia Mikołajczyk, Karolina Hałat, Izabella Chyży i Olga Klarczyńska uczestniczą w spotkaniu kolędowym zorganizowanym przez Ewę Deńcę z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Miechowie.

25.01.15 Bierzemy udział w obchodach100-lecia harcerstwa na Ziemi Miechowskiej. Uczestniczymy w odsłonięciu i poświeceniu tablicy pamiątkowej w miechowskiej Bazylice Grobu Bożego oraz w spotkaniu pokoleń harcerskich w miechowskim gimnazjum.

11.01.15 Harcerscy wolontariusze kwestowali w 23 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zimny wiatr nie odstraszył wędrowników z którzy oprócz Miechowa zbierali datki także w Gołczy, Książu Wielkim i Racławicach. Do siedmiu puszek jakie na przydzielono zebraliśmy łącznie 5063,59zł co stanowi niezły procent kwoty ponad 27 tysięcy złotych jaką zebrał miechowski sztab orkiestry.

29-30.12.14 Biwak przygotowany przez starszyznę, w którym uczestniczyli wędrownicy z 3DSH, członkowie drużyny próbnej z Włoszczowy i 3 Drużyny Wolontariackiej z Buska prowadzonej przez Teresę Leszczyńską. Komendantem była Justyna Molęda, programowcem Agnieszka Soczówka a oboźnym Łukasz Waligóra. W programie zwiedzanie bazyliki, gra historyczna , wieczornica oraz zabawy i śpiewanie przez całą noc.

21.12.14 Wigilia Szczepu ZHP "Gryf" i DW "3 DSH". Zorganizował ją krąg starszyzny. Wśród przybyłych gości nie zabrakło byłych wędrowników i instruktorów. Odwiedziła nas między innymi była komendantka szczepu mieszkająca obecnie na stałe we Francji pwd. Joanna Janeczko, drużynowe: Ewa Deńca, Agnieszka Burzyńska, Mariola Koziarz i Justyna Molęda. Był także obecny burmistrz Dariusz Marczewski i ekipa z drużyny z Włoszczowy z drużynowym Rafałem Pacanowskim. Oczywiście byli aktualni członkowie drużyny: uczniowie naszej szkoły, gimnazjum Omega i ZS nr 1. Przyrzeczenie złożyły Katarzyna Mikołajczyk i Olga Klarczyńska.

15-18.12.14 Rozwozimy światło do parafi w Książu Wielkim, Książu Małym, Charsznicy i Żarnowcu. Z Ogniem Betlejemskim i życzeniami trafiamy także do miechowskich instytucji: Starostwa, Policji, Straży Pożarnej, Schroniska św. Brata Alberta, Domu Dziecka CKiS i innych.

14.12.14 Stanowiliśmy w tym roku delegację Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego, która wybrała się po BŚP do Kielc. Dwudziestoosobowej grupie wędrowników przewodziła phm. Justyna Molęda. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył ks.bp Jan Piotrowski, a celebransem był kapelan kieleckiej chorągwi ZHP ksiądz phm. Wojciech Oczkowicz, wychowanek DW „3 DSH”. Miechowscy harcerze włączyli się także w oprawę mszy św. poprzez czytania. Lektorami były Klaudia Góral i Olga Klarczyńska.

10-11.11.14 Drużyna zorganizowała biwak z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Myślą przewodnią biwaku był „radosny patriotyzm”. Komendantką biwaku była phm. Agnieszka Burzyńska. Podczas ogniska przyrzeczenie harcerskie złożyła Karolina Hałat a naramienniki wędrownicze zostały przyznane Aleksandrowi Osikowskiemu, Łukaszowi Waligórze i Jakubowi Kobylcowi. »a tu krótki film z przemarszu ulicami Miechowa«

31.10.14 Harcerze z DW "3 DSH" jak co roku pamiętali o tych, którzy odeszli. Na mogile profesor Terleckiej i jej syna Władysława - podchorążego i podharcmistrza poległego w czasie II wojny, wicedyrektor i harcmistrzyni Barbary Komorek i wielu innych grobach instruktorów pojawiły się symboliczne znicze. Harcerze złożyli także wiązanki kwiatów i zapalili znicze zakupione przez Gminę Miechów na grobach żołnierzy, powstańców oraz ofiar okupacji faszystowskiej. Zanieśli je również przed pomniki znajdujące się na terenie Miechowa oraz w Chodowie.

10.10.14 Dwa zespoły z naszej drużyny uczestniczą w turnieju strzeleckim. W kategori gimnazjów I miejsce zdobywa patrol z zastępu starszoharerskiego "3DSH" a w kategorii ponadgimnazjalnej III miejsce patrol wędrowniczy DW "3 DSH". Indywidualnie I miejsce zajmuje Weronika Curyło a drugie Sara Krzyżyk wyprzedzając nawet licealistów z sekcji LOK. Grupa harcerzy z naszej drużyny jest także obsługą tej imprezy.

26-27.09.14 I Powiatowy Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Ziemi Miechowskiej. Komendantką jest pwd. Kinga Pasternak, programowcem pwd. Agnieszka Soczówka a oboźnym Łukasz Waligóra. Kadrę stanowi Krąg Starszyzny przy DW 3 DSH. Uczestniczy ponad 90 osób a w tym dwie ekipy z LO pod przewodnctwem pwd. Kamili Chyży i Klaudi Góral. Pierwsze miejsce w rywalizacji na punktach kontrolych trasy zdobywa patrol z naszje drużyny.

7-8.09.14 III Miechowskie Dni Jrozolimy - uczestniczymy w nich jako 23-osobowa ekipa porządkowo-informacyjna. Wykonujemy wspólnie ze strażakami powierzone obowiązki i prezentujemy się nienagannie na tle Rycerzy Grobu Bożego.

24.08.14 Uroczystości związane z pacyfikacją mieszkańców wsi Janowice w czasie niemieckiej okupacji. Uczestniczymy w tych obchodach, które odbywają się przed pomnikiem przy Szkole Podstawowej im. Partyzantów Ziemi Miechowskiej w Janowicach.

14.08.14 Justyna Ząbek składa zobowiązanie instruktorskie. Podana do wiadomości zostaje informacja że Justyna Molęda otrzymała brązową odznakę kadry kształcącej.

5.08.14 Wizyta Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego w Miechowie. Podczas obecności na rynku towarzyszą mu harcerze a wiązankę razem z Prezydentem składa Asia Misiak z naszej drużyny.

3-16.08.14 Obóz w Międzywodziu. Komendantką Kursu Przybocznych jest phm. Justyna Molęda a członkiem kadry pwd. Kinga Pasternak. Drużynowymi są pwd. Agnieszka Soczówka, pwd. Justyna Ząbek i pwd. Kamila Chyży. Oboźnym zgrupowania hm. Adam Kania. Kurs przybocznych zaliczają: Kuba Kobylec, Olek Osikowski, Sara Krzyżyk, Paulina Bełdzińska i Iza Chyży.

6.07.14 Małopolskie Dni Smaku oraz Festiwal Folkloru w Miechowie. Pracujemy jako zabezpieczenie medyczne imprezy wystawiając patrole oraz obsługując namiot pierwszej pomocy.

28.06.14 Współorganizujemy z księdzem Michałem i Akcją Katolicka Chtrześcijański Piknik Rodzinny. zapewniamy atrkcyjne zabawy dla najmłodszych uczestników tej imprezy. jak zwykle mamy dwie strzelnice oraz atrkacje dla najmłodszych: mortomuliery, narty wieloosobowe i szczudła.

23.06.14 Ognisko podsymowujące rok pracy. Przyrzeczenie składają: Aleksandra Starnawska , Natalia Gąsior, Joanna Misiak, Agnieszka Pasek, Ewelina Wrzesień, Karolina Hałat, Katarzyna Caban, Izabela Migas. Naramiennik wędrowniczy otrzymuje Klaudia Góral. Przyznane zostają także znaki służb.

15.06.14 Podczas Dni Miechowa wystwiamy ścianke wspinaczkową. Jak zwykle ustawiają się kolejki i kończąc o godzinie 19:30 pozostawiamy znowu grupe niespełnionych wspinaczy. Ale za rok kolejna sznasa.

11.06.14 Wspinaczka na boisku LO dla uczniów naszej szkoły ale takż e dla wszystkich korzytsjących z tego obiektu. Gościmy więc uczniów z ZDZ, szkoły podstawowej oraz z Domu Dziecka. Wspinają się także inni mieszkańcy Miechowa odwiedzający w godzinach 9-20 nasz obiekt.
8.06.14 Powiatowy Festyn Rodzinny. Harcerze jakow wolontariusze są niezastapioną siłą napędzającą tę imprezę. Paintball, łuki, ASG, mortomuliery, gibbon, trampolina, sciank, zamek pneumatyczny, szczudła, narty, malowanie twarzy to atrakcje jakie zaoferowaliśmy dzieciom.

29.05-1.06.14 Rajd Świętokrzyski ekipa w skałdzie: Kamila, Justynka, Izabella, Paulina M, Ola Starnawska, Sara, Weronika, Paulina B., Asia, Hubert, Paweł i z doskoku Kinga oraz z na chwilke dh. Adam odwiedza świętokrzyskie szlaki na V trasie i zdobywa I kategorię.

26.05.14 Reprezentacja naszej drużyny złożona z członków zastępu starszoharcerskiego bierze udział w festiwalu piosenki zorganizowanym przez miechowski hufiec ZHP. W kategori zespołów wędrowniczych zajmujemy pierwsze miejsce.

14-21.05.14 Jedenastu harcerzy z Miechowa w tym czterech uczniów i pięciu absolwentów naszego liceum uczestniczyło w ośmiodniowej „Wyprawie Monte Cassino 2014 – Łączymy Pokolenia” . Centralnym punktem tej wyprawy były obchody 70 rocznicy Bitwy pod Monte Cassino na cmentarzu podnóża słynnego klasztoru. Wędrownicy z Miechowa podczas uroczystości składali jako reprezentacja ZHP czerwone maki na grobach poległych Polaków a druga cześć delegacji stanowiła zabezpieczenie medyczne imprezy. Harcerze spotkali się także z kombatantami, córką generała Andersa i panią Prezydentową K. Kaczorowską. Uczestniczyli też w rajdzie „Honker” przebiegającym po terenach bitewnych.

10.05.14 Paintball w Strzeżowie. Organizujemy grę pantbalową dla naszej drużyny ale także dla młodzieży ze Strzeżowa. Fajna zabawa i dużo siniaków.

1.05.14 – Ekipa w składzie Łukasz Waligóra, Aleksander Osikowski, Klaudia Góral, Izabela Migas i drużynowy Adam Kania orgaznizuje w Chęcinach u księdza kapelana phm. Wojciecha Oczkowicza paintball dla grupy młodzieży z gimnazjum.

30.04.14 – Dziesiątka ratowników ZHP z naszej drużyny organizuje pokaz ratownictwa dla Centrum Wolontariatu działającego w naszym mieście. Pokaz obejmował pierwszą pomoc w wypadku komunikacyjnym oraz inne najczęściej występujące stany zagrożenia życia.

29.04.14 – Harcerze z naszej drużyny biorą czynny udział w Dniu Otwartym naszej szkoły. Oprowadzają grupy odwiedzających nas gimnazjalistów oraz organizują pokaz umiejętności w zjazdach na linie z budynku szkolnego.

27.04.14 – Pod kierownictwem pwd. Agnieszki Soczówki i phm. Justyny Molędy piętnastka wędrowników z naszej drużyny uczestniczyła w uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII które odbywały się w Sanktuarium w Łagiewnikach. Wszyscy wywiązali się nienagannie z powierzonych obowiązków.

15.04.14 – W drodze krzyżowej po ulicach Miechowa bierze udział dwudziestu harcerzy z naszej drużyny. Występujemy w naszych firmowych polarach oraz z pochodniami. Całością koordynuje Łukasz Waligóra.

11-13.04.14 – Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dobiegł końca. Drużyna Wzbogaciła się o nowych ratowników ZHP. Sa nimi Przemek Żmuda, Jakub Kobylec, Klaudia Góral, Przemek Cichopek, Kamila Chyży, Izabella Chyży, Justyna Ząbek, Sylwia Tomasik, Sandra Leszczyńska, Paweł Rdest, Kamil Walczyński, Olek Osikowski, Natalia Gąsior, Weronika Wójcik i Iza Migas. A kolejni członkowie drużyny są także przeszkoleni i gotowi do niesienia pierwszej pomocy. Wszystkim gratulujemy!

4-6.04.14 – Ostatnie zajęcia kursu drużynowych "Lesna Przystań". Z pozytywnym wynikiem czekając jeszcze na zaliczenie prowadzonych samodzielnie zajęć kończą ten kurs Justyna Ząbek i Klaudia Góral z naszej drużyny oraz Agnieszka Mandowska z Hufca Miechów. Kurs przewodnikowski z pozytywnym wynikiem kończy także Łukasz Waligóra.

28-30.03.14 – Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla wędrowników. Uczestniczy 25 osób z naszej drużyny i z drużyny działającej przy Gimnazjum nr 1 w Miechowie. Zajęcia prowadzą instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej ze Starachowic. Komendantem kursu jest hm. Tomasz Łebek. w nocy z soboty na niedzielę przyrzecznie harcerskie składją Przemek Żmuda i Jakub Kobylec

14-16,21-23.03.14 – Kurs Kadry Kształcącej "Sztuka Latania" organizowany przez hufce Starachowice i Kielce-Południe. W skład komendy wchodzi hm. Adam Kania który również prowadzi tam zajęcia. Uczestniczką kursu jest phm. Justyna Molęda, która po ukończeniu kursu wypełniła już wszystkie zadania i bedzie aplikować o brązową odznakę kadry kształcącej.

21-23.02.14 – Pierwsze zajęcia kursu przewodnikowskiego Leśna Przystań. Udział w zajęciach kursu biorą Justyna Ząbek, Klaudia Góral i Łukasz Waligóra - członkowie "3 DSH" oraz Agnieszka Mandowska z Hufca Miechów. Pozostali uczestnicy kursu to członkowie Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego. Komendantem kursu jest hm. Adam Kania a zajęcia na kursie prowadzi phm. Justyna Molęda.

11-12.02.14 – Organizujemy biwak w szkole w Tczycy. Najpierw przemarsz na trasie Miechów - Charsznica i zapalenie zniczy przed pomnikami poległych w czasie II wojny światowej i w czasach komunizmu a potem zajęcia w budynku szkolnym. Było zdobnictwo kosturów, zajęcia z historii ZHP, turniej celności, wieczornica oraz gry i zabawy. Przyrzeczenie przy harcerskim ogniu złożyli: Dominik Szreder, Weronika Curyło i Aleksander Osikowski.

29.01.14 – Bierzemy udział w konkursie plastycznym i historycznym na temat Bitwy Miechowskiej. Aleksander Osikowski wygrywa w Hufcowym etapie konkursu na temat wiedzy o Powstaniu Styczniowym i Bitwie Miechowskiej.

12.01.14 - Kwestujemy w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzy puszki, które napełniali nasi harcerscy wolontariusze zebrały prawie 3 tys. złotych. Po kweście spotkaliśmy się na wspólnej pizzy oczywiście również wylicytowanej na licytacji WOŚP.
29.12.13 -Sprzątamy mogiły na miechowskim cmentarzu. Dwanaście osób kilkanaście worków śmieci, szkła i plastiku aby groby i pomniki powstańców i żołnierzy znowu wyglądały godnie i nie straszyły odwiedzających.

22.12.13 - Wystawiamy warty przy Ogniu Betlejemskim w czasie mszy o 8:30, 10:00 i 11:30 w miechowskiej bazylice. Organizujemy w budynku LO coroczną wigilię dla obecnych i byłych harcerzy i instruktorów oraz dla przyjaciół i sympatyków Szczepu Gryf i DW "3 DSH". W czasie wigilii przy ognisku przyrzeczenia składją Sara Krzyżyk i Paulina Bełdzińska, zobowiazanie instruktorskie Kamila Chyży a podkładkę podharcmistrzyni otrzymuje Justyna Molęda.

18.12.13 - Organizujemy wśród uczniów i pracowników LO zbiórkę słodyczy a następnie pomagamy przy pakowaniu paczek w akcji "Młodzież i Gmina z tymi którym trudniej".

16-17.12.13 - Dostarczamy Betlejemskie Światło Pokoju do kościołów w Czaplach Wielkich, Charsznicy, Książu Wielkim i Książu Małym. Przekazujemy ogień betlejemski do siedziby hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego gdzie odbiera je zastępca komendanta hufca phm. Marcin Gawroński oraz wręczamy go komendantce hufca miechowskiego hm. Danucie Rzemieniec.

14-15.12.13 - Delegacja w składzie Paulina Bełdzińska, Sara Krzyżyk, Klaudia Góral, Kamila Chyży i Adam Kania uczestniczą w Zakopanym na uroczystościach przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju od słowackich skautów polskim harcerzom. Harcmistrz Adam Kania odbiera w imieniu instruktorów ZHP ogień od druhny Naczelniczki. Na noclegu spotykamy się z zaprzyjaźnioną 117 BDH.

6-7.12.13 - Bierzemy udział w biwaku zorganizowanym przez drużynę harcerską działającą przy gimnazjum w Książu Wielkim. Zastęp starszoharcerski reprezentują Sara i Paulina, wędrowników Justyna, Paulina, Przemek i Kamil, absolwentów Paweł i Paula a instruktorów Justyna i Adam.

23.11.13 - Zjazd sprawozdawczy Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego. A po nim Komisja Stopni Instruktorskich. Próbę na podharcmistrzynię zamyka Justyna Molęda i otrzymuje ten stopień. Stopień przewodniczki po pozytywnym zamknięciu próby otrzymuje Kamila Chyży. Gratulujemy.

22/23.11.13 - Biwak rekrutacyjny. Udział bierze prawie 40 osoób w tym 24 nowych kandydatów na członków drużyny. W programie biwaku tańce integracyjne, gra mundurowo-przedsiębiorcza, wędrówka nocna i inne atrakcje. Przyzreczenie składa Agnieszka Mandowska a naramiennik wędrowniczy otrzymuje Sylwia Tomasik

6.11.2013 - Akcja rekrutacyjna – plakaty, tablice informacyjne i wreszcie zjazd na linie Sylwii Tomasik z 3 piętra budynku szkolnego przerywany wejściami przez okno do klas w których lekcje mieli pierwszoklasiści

31.10.13 - Roznosimy znicze na groby znajdujące się pod opieką Gminy Miechów. Składamy wiąznki pod pomnikami na terenie Miechowa. Wieczorem zapalamy także harcerskie znicze na grobach byłych instruktorów i harcerzy Hufca Miechowskiego i Szczepu Gryf.

23-29.08.13 - Kamila Chyży uczestniczy w kursie przewodnikowskim połączonym z kursem drużynowych starszoharcerskich zorganiazowanym na Lubiance. Członkiem komendy kursu jest Adam Kania, który wraz z Justyną Molędą prowadzi zajęcia na tym Kursie. W zespole obsługi kursu jest także Kinga Pasternak, która właśnie tam składa swoje Zobowiązanie Instruktorskie dołączając do grona kadry ZHP. Polową Mszę Święta prowadzi phm. Wojciech Oczkowicz.

14-18.08.13 - Justyna Molęda i Adam Kania uczestniczą w Letniej Akcji Szkoleniowej organizowanej w Leśnej Hucie niedaleko Starogardu Gdańskiego. Na zajęciach warsztatowych pozanją pedagogikę zabawy, techniki relaksacyjne, team building, ABC moyywacji, Myślenie lateralne i zdobywają nowe doświadczenia i znajomości

16-29.08.13 - Justyna Ząbek uczestniczy w obozie hufca szczekocińsko-włoszczowskiego w Międzywodziu pełniąc tam funkcję przybocznej drużyny obozowej.

13-15.07.13 - Na obozie w Międzywodziu Adam Kania jest oboźnym, Justyna Molęda i Agnieszka Soczówka prowadzą kurs małej kadry a przyboczną jest Kamila Chyży

9.06.13 - Pod przewodnictwem pwd. Agnieszki Soczówki grupa harcerzy - absolwentów uczestniczy w służbie pomocniczej w sanktuarium w Łagiewnikach. W tym samym czasie reszta drużyny jako wolontariusze pomaga Stowarzyszeniu Everest w przeprowadzeniu Pikniku Rodzinnego w miechowskim parku.

26.05.13 - Kurs asekuracji na sztucznych ścianach wspinaczkowych. W Białogonie taki kurs ukończyli Sylwia Tomasik, Klaudiusz Szałas, Paweł Rdest, Agnieszka Soczówka i Justyna Molęda.


15-16.03.13 - Udział w Drodze Krzyżowej na Świętym Krzyżu. Po drodze krzyżowej nocna zbiórka w LO. Co cieszy przede wszystkim to duża frekwencja oraz liczny udział naszych Emigrantów.


22-24.02.13 Ekipa z drużyny kierowana przez Magdalenę Garus i drużynowego Norberta Nocóń uczestniczy w ósmej edycji Rajdu Wedrowników "Czarny Szlak"

16.02.13 Spotkanie z harcerzami z 51 Drużyna Harcerskiej im. Signi 1863 z Rzeszowa na wieczornicy w Gimnazjum Miechowskim. Posłuchaliśmy o historii tej drużyny, powspominaliśmy dawne odwiedziny w Miechowie i wspólnie pobawiliśmy się w harcerskim kręgu.

21-22.01.13 Biwak - uczymy się i bawimy. W naszym LO gościmy drużyny z Gimnazjum w Książu Wielkim i Miechowie oraz harcerzy z 117 i HGR Busko Zdrój. Różnorodne zajęcia i ognisko o czwartej nad ranem przy padającym śniegu. Przyrzeczenie składają Klaudia Dziuba, Klaudia Góral, Iza Chyży i Paulina Oczkowicz. Stopień HO otrzymuje Kamila Chyży. Zajęcia prowadzą phm. Agnieszka Burzyńska, pwd. Szymon Wójcik, pwd. Ewa Deńca oraz hm. Adam Kania.

13.01.13 Wolontariusze z naszej drużyny kwestują na ulicach Miechowa i Książa Wielkiego pozyskując datki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

22.12.12 Uczestniczymy delegacją drużyny w wigili Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego. W tym samym dniu na posiedzeniu KSI Justna Molęda otwiera próbę instruktorską na stopień podharcmistrzyni.

21.12.12 Tradycyjna Wieczornica Wigilijna przygotowana przez Krąg Instruktorów i Starszyzny działajacy przy drużynie kierowny przez pwd. Justynę Molędę. Opłatek, kolędy, wiersze i przyrzeczenie harcerskie, które składają Karolina Grządziel i Justyna Kamińska. Naramiennik otrzymuje Paweł Rdest a stopień HO Justyna Ząbek.

19.12.12 Roznosimy Ogień Betlejemski do instytucji na terenie mista Miechowa. Harcerze z DW 3 DSH przekazują światło Staroście i Przewodniczącemu Rady Powiatu, Kierownikowi Pływalni, Komendantowi Policji, Komendantowi Straży Pożarnej, Pracownikom Rejonu Energetycznego, Sanepidu oraz Dyrekcji ZS nr 2 w Miechowie.

18.12.12 Jak co roku uczestniczyliśmy w akcji: "Młodzież i Gmina z tymi którym Trudniej". Tym razem zorganiazowaliśmy zbiórkę słodyczy i maskotek do doposażenia paczek a Kamila i Justyna rozwoziły je z panem burmistrzem do potrzebujących rodzin.

16.12.12 Jako przedstawiciele Hufca Szczekocińsko Włoszczowskiego i Hufca Miechowskiego odebraliśmy w Kielcach z rąk księdza biskupa Betlejemskie Światło Pokoju. Delegacja uczestniczyła w składzie: Ola, Kamila, Kinga i Justyna Ka.

14-16.12.12 Byliśmy współorganizatorami programu na Biwaku w Książu Wielkim zorganozowanym przez Gimnazjum w Miechowie. Prowadziliśmy wieczornicę, grę budynkową, zajęcia z wiedzy o harcerstwie, nocne manewry oraz zajeliśmy się wprowadzeniem na biwaku obrzędowości harcerskiej. Uczestniczyli Norbert, Paweł, Paweł, Łukasz, Sylwia, Paula.

8.12.12 Z incjatywy Agnieszki Soczówki i Agaty Pasek drużyna pod kierownictwem Norberta Nocóń przygotowuje Szlachetną Paczkę dla jednej z rodzin naszego miasta. W paczce znalazły się liczne prezenty wśród których był także komputer.

11.11.12 Udział reprezentacji nasze drużyny w obchodach Święta Niepodległości. Składamy także wiązankę kwiatów pod pomnikiem z orłem. W tym dniu Przyrzeczenie Harcerskie składa Sylwia Tomasik.

6.11.12 Uczestniczymy w uroczystościach przy pomniku pomordowanych Polaków i Żydów w Chodowie. Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie odnowionego pomnika i modlitwa żydowskiego duchownego w języku Jidysz.

31.10.12 - Jak zwykle przed Świętem Zmarłych roznosiliśmy wiązanki i znicze na grobym którymi opiekuje się Urząd Gminy i Miasta w Miechowie. Zapaliliśmy także nasze harcerskie znicze na grobach instruktorów i harcerzy spoczywających na naszym cmentarzu.


19-20.10 - Biwak "Świat Magii "organizowany przez drużynowego pod opieką pwd. Magdaleny Garus. Zajęcia prowadzili Paula, Justynka Z, Kinga i dh Adam a grą nocną kierowali Paweł i Norbert. Przyrzeczenie złożyła Sandra i Paweł a naramiennik otrzymał Klaudiusz.

14.10 - Kwestujemy wraz z harcerzami Hufca Miechowskiego podczas XII Dnia Papieskiego. Pieniądze usyskane z kwesty trafią do Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zasilając fundusz stypendialny dla zdolnych dzieci z ubogich rodzin.

29.09.2012 - Uczestniczymy w uroczystościach wręczenia sztandaru i nadania Hufcowi imienia Aleksego "Alka" Dawidowskiego podczas uroczystości w Czarncy. Patrol w składzie Karolina, Paula, Paweł i Hubert organizuje dla harcerzy przebywających na biwaku konkurs paintballa.

25.09.2012 - Zorganizowaliśmy wspólnie z SIT Everest na terenie Miechowa apel poległych który odbył się wieczorem na Placu Kościuszki przy pomniku partyzantów. Wzięła w nim udział cała drużyna wystawiając także poczet sztandarowy i delegację z wiązanką.

15-16.09 - Nasza drużyna w sile 16 osób uczestniczy jako służba informacyjno -porządkowa w drugich Miechowskich Dniach Jerozolimy. Wraz ze strażakami z OSP Bukowska Wola zarządzamy dojazdem do Bazyliki, porządkiem na parkingach oraz zapewniamy logistykę i bezpieczeństwo w czasie głównych uroczystości w Bazylice.

14-15.09 - Jako reprezentacja Hufca Szczkocińsko - Włoszczowskiego uczestniczymy w Zlocie Chorągwi w Nowej Słupi. Uczestniczymy w wielu konkursach i zawodach zdobywając zasadniczo pierwsze lub drugie miejsca. W skład delegacji z naszej drużyny wchodzili Paweł, Norbert, Kinga i Paulina.

10.09 - Ukazał się rozkaz L.7/2012 Komendanta Hufca Szczekocińsko- Włoszczowskiego, w którym oficjalnie na funkcję druzynowego DW "3 DSH" został mianowany druh HO Norbert Nocóń - gratulujemy

31.06-12.07 - Instruktorzy i wędrownicy z drużyny biorą udział w obozie hufca w Międzywodziu. pwd. Justyna Molęda i pwd. Agnieszka Soczówka prowadzą kurs zastępowych. Przybocznymi w drużynach są Kinga Pasternak i Norbert Nocóń, uczestnikami kursu zastępowych Paula Molęda i Paweł Rogala. Oboźnym zgrupowania jest hm. Adam Kania.

1.07.2012 - Na zaproszenie Kierownika Hali Sportowej w Słomnikach prowadzimy zajęcia na organizowanym tam letnim pikniku dla dzieci i młodzieży.

26.06 - Prowadzimy zajęcia dla dzieci ze szkół w Jaksicach, Bukowskiej Woli i Parkoszowicach podczas happeningu organizowanego przez SIT Everest. Oprócz znanych już z poprzednich akcji atrakcji organizujemy konkurs ekologiczny oraz rozstawiamy trampolinę, tor do golfa i darta. Koordynuje Ewelina Molenda.

24.06 - Organizujemy zajęcia dla najmłodszych na festynie w Tczycy. Najmłodsi mogą skorzystać z toru łuczniczego i strzelnicy paintballowej. Koordynatorem jest Norbert Nocóń.

23.06 - Przeprowadzamy liczne atrakcje podczas IV Chrześcijańskiego Pikniku Rodzinnego. Prowadzimy konkursy w chodzeniu na szczudałach, nartach wielosobowych, mortomulierach. Jak zwykle prowadzimy też konkurencje strzeleckie. Koordynatorem jest Radek Paterek.

31.05.-3.06 - Ekipa z drużyny bierze udział w piątej trasie rajdu świętokrzyskiego. Jak zwykle obywa się bez przekupstwa i zdobywamy pierwszą kategorię i miejsce w pierwszej dziesiątce.

26.05.2012 - Współorganizujemy lokalny festyn w Silniczce koło Włoszczowy. Prowadzimy tam wspinaczkę na kontenery oraz strzelnicę paibtballową.

17.05.2012 - Drużyna bierze udział w Festiwalu Piosenki organizowanym przez Hufiec ZHP w Miechowie. Zdobywamy pierwsze miejsce w kategorii zaespołów wędrowniczych a Kinga Pasternak wygrywa w kategorii solistów - wędrowników. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajmuje Sandra Leszczyńska

3.05.2012 - Drużyna Sztandarowa uczestniczy w uroczystościach Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26.04.2012 - Udział w uroczystościach związanych z posadzeniem Dębu Pamięci Zbrodni Katyńskiej poświęconego kapitanowi Stefanowi Sygule przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie

15.04.2012 - Uczestniczymy jako służba porządkowa i informacyjna w uroczystościach Święta Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium w Łagiewnikach. Zabezpieczamy miejsca wyłączone z ruchu, obsługujemy parking dla VIPów oraz kierujemy obsługą stołówki dla słuzb mundurowych. Uczestniczą: Justyna, Aga, Kasia, Łukasz, Norbert, Radek, Hubert, Ola G, Paula, Stasia, Paweł, Justynka Z i Kamila.

4-5.04.2012 - Biwak "Na Olimpie" zorganizowany przez drużynową Justynę Molędę i pwd. Agnieszkę Soczówkę. W organizacji pomagaja także wędrownicy - absolwenci naszego LO - Karolina, Bogdan, Kasia, Asia, Łukasz i Dawid. Przyrzeczenie harcerskie składa Mateusz Pełka, naramiennik wędrowniczy otrzymują: Radosław Paterek, Justyna Ząbek i Paweł Rogala.

3.04.2012 - Patrol z naszej drużyny uczestniczy jao asysta z pochodniami w odbywającej się po ulicach Miechowa uroczystej drodze krzyżowej dla młodzieży. Koordynator Radosław Paterek.

15.03.2012 - Bierzemy udział w uroczystościach związanych z wydaniem monety i otwarciem wystawy dotyczącej polskich rodzin ratujących Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej. Zaciągamy wartę honorową przy mogile rodziny Baranków, którzy zostali rozstrzelani za ukrywanie Żydów. Jet to grób, którym od kilku lat opiekuje się nasza drużyna.

21.02.2012 - Drużyna wraz ze stowarzyszeniem Everest organizuje zimowy wielobój sprawnościowy. Podczas przebiegających w wesołej atmosferze zawodów po walce do ostatniej konkurencji pierwsze miejsce zdobywa drużyna z LO, drugie miejsce zdobywa drużyna z ZS w Książu Wielkim.

13-14.02.2012 Zbiórka 24-godzinna w naszym LO. Na wieczornicy z okazji zbliżajacego się DMB gościmy Komendanta Hufca, Burmistrza i wielu innych zacnych gości. Podczas nocnej wędrówki przyrzeczenie składa Łukasz Włodarczyk a naramienniki otrzymują Ilona Muszyńska i Kamila Chyży.

8.11.2012 - Pięc naszych patloli kwestuje na ulicach Miechowa i Książa Wielkiego podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

6.01.2012 -Zbiórka drużyny - zajęcia z phm. Agnieszką Burzyńską dotyczace umiejętności pracy w zespole, roli konfliktów i ról grupowych.

23.12.2011 - Wigilia Szczepu w tym roku zgromadziła prawie 40 wędrowników, instruktorów i przyjaciół harcerzy z miechowskieg LO. Przyrzeczenie złożyli: Justynka Ząbek, Kamila Chyży i Paweł Rogala. Naramiennik otrzymały: Ewelina Molenda i Ola Gadzina, Stopień HO otrzymał Norbert Nocóń.

21.12.2011 - Przekazaliśmy BŚP panu Staroście Marianowi Gamratowi i pracownikom Starostwa Powiatowego w Miechowie. Z rąk harcerzy Światło trafiło także do dyrektora miechowskiego LO, dyrektorów SP w Wysocicach i Przybysławicach oraz do kościoła parafialnego w Charsznicy

19-20.12.2011 - Przygotowujemy i rozdajemy paczeki dla tych, którym jest trudniej. Zebraliśmy zabawki i słodycze a potem pakowaliśmy je do paczek do których produkty zakupił UGiM w Miechowie oraz sponsorzy akcji.

10-11.12.2011 - Reprezentacja DW "3 DSH" - Kinga, Aga Soczówka i Adam Kania uczestniczą w Zakopanym w przekazaniu przez skautów Słowackich polskim harcerzom BŚP. Wyjazd organizowany wspólnie przez hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski.

10.12.2011 - Wędrówka zastępu "Dzikie Kapcie". Z relacji na facebooku wynika, że było ciekawie.


11.11.2011 - Oj dużo się działo. Najpierw ćwiczenia z musztry i przemarsz zwartą kolumną do kościoła. Potem udział w uroczystościach. Nastepnie wędrówka historycznym szlakiem a podczas niej przyrzeczenie składa Ilona i Ewelina. Potem kominek u Magdy i jeszcze ognisko na którym zobowiązanie instruktorskie składa pwd. Magda Garus a naramiennik otrzymują Paula i Stasia. A na zakończenie niespodzianka dla Oli i tort urodzinowy.

28.10.2011 - Podczas KSI w Szczekocinach Magdalena Garsu zamyka pozytywnie próbę na pwd. Próby przewodnikowskie otwierają Kinga Pasternak i Norbert Nocóń. Gratulujemy!

27.10.2011 - Akcja porządkowania mogił żołnierskich i powstańczych. Dzięki ciężkiej pracy całej drużyny mogiły tch, którzy polegli za Polskę będa godnie wyglądały podczas Święta Zmarłych

17-18.10.2011 - Warsztaty w Odporyszowie - niekonwencjonalna forma działań profilaktycznych proponowana przez 3 DSH. A do tego kolejna integracja środowsiska uczniów LO.

14.10.2011 - Leśny turniej paintballowy dla uczniów naszego liceum. Koordynatorem akcji jest przyboczna Magdalena Garus.

8.10.2011 - Kwesta w dzień Papieski- kwestowaliśmy nie tylko w Miechowie ale także w Charsznicy. Łącznie w akcji wzięło udzał 15 osób z drużyny.

23-24.09.2011 - Biwak w Książu Wielkim. Komendantką biwaku była pwd. Justyna Molęda a program przygotowali Norbert Nocóń i Kinga Pasternak. Było też wspólne ognisko z harcerzami z ZS w Książu.

15-16.09.2011 - Akcja rekrutacyjna do drużyny. Był grill na dziedzińcu szkolnym, namioty rozstawione na korytarzach, dużo plakatów i ulotek. A potem pierwsza zbiórka i aż/tylko (*niepotrzebne skreślić) 11 nowych chętnych osób. Zobaczymy co będzie dalej.

22-31.08.2011 - Justyna Molęda i Agnieszka Soczówka prowadzą zajęcia i stanowią stałą kadrę pracują z pionami wędrowniczym i harcerskim na kursie drużynowych "W drodze do...". Zajęcia na kursie prowadzi także Adam Kania. uczestnikami kursą są: Magda Garus, Kinga Pasternak, Hubert Oleksy i Norbert Nocóń. Komendantką jest dawna drużynowa 3 DSH phm. Mariola Paterek, a wsparcie duchowe zapewnia były instruktor 3 DSH ksiądz podharcmistrz Wojciech Oczkowicz.

17-20.08.2011 - Agnieszka Soczówka, Magda Garus i Adam Kania uczestniczą w Warsztatach i dyskusjach podczas Letniej Akcji Szkoleniowej organizwoanych przez GK ZHP w Perkozie nad jeziorem Pluszne. Agnieszka była tam współautorką tekstu do "Czuwaj".

1-8.08.2011 - Adam Kania prowadzi zajęcia dla harcerzy hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego na kursie zastępowych w Międzywodziu

15-17.06.2011 - Wyjazd do Kostkowic na warsztaty związane z realizacją programu profilaktyki. Odbywają się różnorakie zajęcia, Joanna Dziura składa przyrzeczenie, zdobywamy OSO, gramy w mafię, wspinamy się, gramy w paintball, strzelamy z łuku i jeszcze dużo rzeczy robimy.

11-24.07.2011 - Radek Paterek, Norbert Nocóń, Kinga Pasternak i Ola Gadzina pełnia służbe jako obsługa podczas Harcerskiego Fastiwalu Kultury Młodzieży Szkolenej w Kielcach

26.06-10.07.2011 - Justyna Molęda i Agnieszka Soczówka pełnia funkcję druzynowych na obozie Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego w Międzywodziu

19.06.2011 - Festyn w Tczycy. Na zaproszenie księży z tamtejszej parafii organizujemy zajęcia dla młodszych i starszych. Akcja kieruje Norbert Nocóń.

18.06.2011 - uczestniczymy w 3 Rodzinnym Pikniku Chrześcijańskim. Mortomuliery, deski, szczudła, paintbal, łuki a koordynuje wszystkim Ewelina Molenda. Dziękujemy za zaproszenie księdu Michałowi

15-17.06.2011 - Wyjazd do Kostkowic na warsztaty związane z realizacją programu profilaktyki. Odbywają się różnorakie zajęcia, Joanna Dziura składa przyrzeczenie, zdobywamy OSO, gramy w mafię, wspinamy się, gramy w paintball, strzelamy z łuku i jeszcze dużo rzeczy robimy.

2.06.2011 - Impreza w Radkowie. Organziujemy paintballoraz wspinaczkę na kontenery. Wspianczka po paru latach przerwy w tego typu zajęciach jest wielką atrakcją na festynie.

5.06.2011 - Drużyna pod kierownictwem przybocznej Magdy Garus przygotowuje i prowadzi zabawy dla dzieci podczas parafiady w Charsznicy. Udział biorą Aga Soczówka, Paula Molęda, Ola Stasiurka, Dawid Szmigielski.

2-5.06.2011 - Ekipa na Rajdzie Świętokrzyskim na trasie nr 5 zajmuje trzecie miejsce. Wielkie gratulacje. Skład patrolu: Justyna Molęda-patrolowa, Joanna Dudek, Łukasz Waligóra, Kinga Pasternak, Hubert Oleksy, Norbert Nocóń, Radek Paterek i gościnnie phm. Mariola Paterek.

27.05.2011 -Na rajdzie Ponidzie hufca ZHP Busko Zdrój organizujemy strzelnicę paintballową i lesną grę strategiczną. Koordynatorem wyjazdu jest Hubert Oleksy.

22.05.2011 -Współorganizujemy święto osiedla Sikorskiego. Prowadzimy zabawy dla najmłodszych - narty, rzutki, szczudła, mortomuliery. koordynatorem jest Radek Paterek a udział biorą Ewelina Molenda, Joanna Dziura, Paulina Molęda, Agata Pasek, Łukasz Waligóra, Hubert Oleksy.

3.05.2011 - Poczet sztandarowy i delegacja 3 DSH uczestniczy w miechowskich obchodach Święta 3 Maja. Składamy też wiązankę pod pomnikiem z Orłem na rynku w Miechowie.

2.05.2011 - Organizujemy strzelnicę paintballową podczas święta flagi i Pikniku Europejskiego w Szczekocinach. Turniej o puchar Komendanta Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego wygrywa druh Roman Kaczmarek.

1.05.2011 - Uroczystości związane z Beatyfikacją Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wspólnie z innymi służbami zapewniamy porządek i bezpieczeństwo tej uroczystości. Reprezentuje nas czternastoosobowa ekipa.

29.04.2011 - Pożegnanie maturzystów - czyli Justyny, Agi, Asi, Kasi, Łukasza i Dawida. Daliśmy im pożegnalne poduszki ale i tak liczymy, że jeszcze dłuuuugo zostaną z nami.

8-9.04.2011 - Biwak drużyny. Komendantką jest Magda Garus, oboźną Żaklin Słota a osobą odpowiedzialną za zdrowie, bezpieczeństwo, jedzenie, oddychanie, biurokrację oraz nienaruszalność budynku liceum jest pwd. Agnieszka Soczówka

8.04.2011 - Uczestniczymy w drodze krzyżowej na Świety Krzyż. Koordynatorem jest Żaklin Słota a uczestniczą: Kinga, Justyna, Agnieszka, Agata, Monika, Magda, Łukasz, Norbert, Hubert, Radek i Klaudiusz.

1-3.04.2011 - W OSW ZHP Perkoz odbywała się I Zbiórka Komend Chorągwi. Uczestnicy poruszyli najistotniejsze sprawy naszej organizacji. Wśród trzech osób reprezantyjacych Choragiew Kielecką była phm. Mariola Paterek poprzednia druzynowa DW 3 DSH

25-27.03.2011 - No i po kursie - dwunastka przeszkolonych i gotowych do działania ludzi przybyła naszej drużynie. A do tego jeszcze pięciu ratowników ZHP przybyło na Ziemi Rzeszowskiej.

27.03.2011 - Justynka Molęda czyli nasza drużynowa odebrała z rąk Naczelniczki ZHP list gratulacyjny w Warszawie. Miało też być zdjęcie z Prezydentem RP, ale ten tylko przewinął się gdzieś w tle. Niech żałuje.

4-6.03.2011 - Pierwsza część kursu za nami. Trzynastka z naszej drużyny i piątka gości z podkarpackiej już po pierwszych zaliczeniach. Szczególne podziękowania dla Marioli i Justynki za wszystkie obowiązki którym podołały.

25-27.02.2011 - Patrol pod kierownictem Justyny Molędy i Marioli Paterek uczestniczy w rajdzie wędrowników "Czarny Szlak". Po trudnych dwudniowych zimowych zmaganiach zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych patroli z całej Polski.

22.02.2011 - Chcemy się podzielić radosną wiadomością. Drużynowa "3 DSH" pwd. Justyna Molęda została nagrodzona Listem Pochwalnym Naczelnika ZHP. Gratulujemy!

18.02.2011 - Trzeba przypominać, że nie jesteśmy w ZHP ubogimi krewnym z prowincji. Tę organizację budujemy także tu w Miechowie Zobacz Harcerstwo z miechowskimi korzeniami czyli phm.Wojciech Oczkowicz i phm.Dorota Kurpios w TVP.

17.02.2011 - Drużyna pod kierownictwem drużynowej czyli pwd. Justyny Molędy uczestniczy w obchodach rocznicy Bitwy Miechowskiej. Prezentowalismy się jak zwykle okazale w naszych pieknych czarnych polarach.

10-12.02.2011 - pwd. Justyna Molęda, pwd. Aga Soczówka i phm. Mariola Paterek prowadzą zajęcia na kursie zastępowych w Busku Zdroju.

10-12.02.2011 - Prowadzimy zajęcia dla Młodziezowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Bukowskiej Woli. Organizujemy paintball, łuki, szczudła, rzutki i wiele innych konkurencji. Koordynatorem jest Kasia Czekaj

31.01.2011 - Wyjazd na ściankę wspinaczkową - aż 4 osoby się załapały gratulujemy tym, krórym się jeszcze coś chce! Inni z utęsknieniem czakają na powrót do szkoły: lekcje, klasówki, sprawdziany i inne atrakcyjne formy przeżywania młodości przy szkolnym stoliku :)

24.01.2011 - Z przyjemnością informujemy, że Justyna Molęda i Kasia Czekaj zdobyły wyróżnienie w konkursie na prace multimedialną Akcji "Trzeźwa małopolska - No promil, no problem", w której udział brała nasza drużyna.

14.01.2011 - Planowany kurs pierwszej pomocy HSR. Termin - pierwszy i ostatni weekend marca. Więcej informacji znajdziesz >>TUTAJ<<

9.01.2011 - Uczestniczymy jako kwestujący wolontariusze w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Koordynatorem jest Żaklin Słota.

23.12.2010 - Wigilia Szczepu "Gryf" i 3 DSH. Ponad 40 osób spotyka się na wspólnej wieczornicy. Agnieszka Soczówka składa zobowiązanie instruktorskie. Przyrzeczenie harcerskie składają Ola Stasiurka i Monika Konderak.

21.12.2010 - Wraz z burmistrzem i innymi sponsorami akcji wręczamy przygotowane paczki w ramach akcji "Młodzież i gmina z tymi, którym najtrudniej".

17.12.2010 Pakujemy paczki świąteczne przygotowane dla tych, którym najtrudniej. Prezenty przygotowane są z funduszy gminy, z darów sponsorów oraz ze zbiórki maskotek i słodyczy zorganizowanej przez 3 DSH w miechowskim liceum.

12.12.2010 - Przedstawiciele drużyny odbierają Betlejemskie Światło Pokoju dla naszego środowiska wędrowniczego z Miechowa oraz wspólnie z Konradem Sewerynem dla Hufca ZHP Szczekociny. Skład delegacji: Joanna Dudek, Magda Garus, Paula Molęda, Ola Gadzina i Adam Kania

12.11.2010 - Andrzejki dla dzieci ze szkoły w Swojczanach przygotowuje drużyna pod kierownictwem drużynowej. Impreza udaje się znakomicie a dodatkowo nie ma strat w ludziach i tylko niewielkie straty w sprzęcie :)

21.11.2010 - Mariola Justyna i Agnieszka prowadzą zajęcia na kursie zastępowych w hufcu Kielce Powiat.

12.11.2010 - Podczas posiedzenia KSI próbę przewodnikowską zamyka Agnieszka Soczówka. Próby przewodnikowskie otwierają Żaklin Słota i Magda Garus.

11.11.2010 - Biwak Niepodległościowy - komendantem jest Adam Kania, oboźnym Hubert Oleksy a kwatermistrzem Justyna Molęda. Przyrzeczenie składają: Klaudiusz Szałas, Radosław Paterek, Kuba Prędki, Norbert Nocóń, Hubert Oleksy, Szymon Bujak, Ola Gadzina i Paula Molęda. Naramiennik otrzymuje Hubert Oleksy.

11.11.2010 - Ekipa 3 DSH w 24 osobowym składzie uczestniczy jako druzyna sztandarowa w obchodach Święta Niepodległości.

27-29.10.2010 - Sprzątamy mogiły powstańcze oraz groby polskich i rosyjskich żołnierzy zanjdujące się na miechowskim cmentarzu. Roznosimy znicze i wiąznaki na groby instruktorów harcerskich oraz mogiły znajdujące sie pod opieka UGiM w Miechowie.

23.10.2010 - Magda Garus i Szymon Bujak ukończyli kurs pierwszej pomocy przedmedycznej HSR. Magda uzyskała także Brązowa Odznakę Ratownika ZHP. Gratulujemy

10.10.2010 - Kwestowaliśmy dla fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Datki zbierali: Justynka, Kasia, Hubert, Radek, Kuba, Norbert, (St)Asia, Paula, Agata i Klaudiusz.

8-9.10.2010 - Biwak w Swojczanach - Komendantka Asia Misiek i oboźna Agnieszka Soczówka wywiązały się z obowiązków bowiem SP w Swojczanach stoi nadal :). Organizowaliśmy zajęcia dla dzieci i zdobywaliśmy wiedzę harcerską.

25.09.2010 - Uczestniczymy jako Harcerska Służba Pomocnicza w festynie integracyjnym dla osób niepełnosprawnych.

12.09 Szesnaście osób uczestniczy jako Harcerska Słuzba Pomocnicza w I Miechowskich Dniach Jerozolimy. Działania nasze są w pełni profesjonalne.

7-9.09 Wyjazd na zajęcia profilaktyczno - edukacyjno -turystyczne do Kostkowic koło Zawiercia. Trzynastu uczestników twierdzi, że było ciekawie.

16.08-24.08.2010 - Uczestniczymy jako kadra programowa w Zlocie ZHP w Krakowie. Organizjemy zajęcia "Indiański Szlak" oraz grę wędrowniczą. Na zlocie spotykamy wielu ciekawych ludzi między innymi komendanta Hufca Miechów w latach 1962-69 druha Jurkowskiego.

28.06-10.07.2010 - Obóz w Miedzywodziu - zastępcą komendanta d/s programowych jest phm. Mariola Paterek, oboźnym hm. Adam Kania, drużynowymi pwd. Justynka Molęda i Justynka Nocoń, przyboczną Agnieszka Soczówka, uczestnikami Żaklin Słota i Magda Garus.

23.06.2010 - Członkowie drużyny wraz z uczniami klasy 1d naszego LO uczestniczą w programie Archezja prowadzonym przez specjalistów na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego

18.06.2010 - Adam Kania prowadzi zajęcia na warsztatach wędrowniczych w Staszowie organizowanych przez Artura Skobla.

12.06.2010 - II Chrześcijański Piknik Rodzinny - współorganizujemy go z księdzem Michałem. Wystawiamy strzelnicę łuczniczą i paintballową, mortomuliery, narty i szczudła.

11.06.2010 - Na zaproszenie komandanta Rajdu Ponidzie phm. Szymona Wójcika organizujemy strzelnicę paintballową oraz spotykamy się z przyjaciółmi z 117 BDH.

28-29.05.2010 - Mariola Paterek prowadzi zajęcia na kursie druzynowych w Suchedniowie.

14.05.2010 - Adam Kania prowadzi zajęcia na kursie druzynowych w Suchedniowie.

6.05.2010 - Justynka, Kasia i Łukasz prowadzą nabór do nowej drużyny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Miechowie

2.05.2010 - Mariola Paterek, Asia Misiek, Bogdan Cichy, Piotrek Szmigielski i Adam Kania prowadzą strzelnicę paintballa podczas Pikniku Europejskiego w Szczekocinach.

30.04.2010 - Żegnamy naszych maturzystów - harcerzy: Joannę Dudek, Agatę Pasek i Justynę Nocoń - w podziękowaniu dostają od nas na pamiątkę kubki ze zdjęciem drużyny

30.04.2010 - Uczestniczymy w uroczystej mszy świętej inaugurującej uroczystości 720 rocznicy lokacji Miechowa

12.04.2010 - Pomagamy w organizacji mszy świętej w miechowskiej Bazylice i uroczystości związanej z uczczeniem pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

11.04.2010 - Patrol z 3 DSH uczestniczy jako służba pomocnicza w uroczystościach Święta Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

19-20.03.2010 - Dorga Krzyżowa na Święty Krzyż w Górach Świętokrzyskich a potem biwak w LO. Koordynatorem wyjazdu była Asia Misiek a szefową biwaku Justynka Molęda.

1.03.2010 - Jak już od czterech lat włączyliśmy się jako drużyna w akcję wymiany pocztówek ze skautkami z całego świata. Koordynatorem była Joanna Tarko.

4.03.2010 - Wspólnie z Samorządem Szkolnym realizujemy kampanię społeczną "Bądź aktywny nie bądź sztywny". W pierwszym etapie przerobiliśmy 170 kg marchewki i 30 kg jabłek na sok, surówkę i placek (!). Rozdaliśmy wszystko potem tym, którzy nie byli sztywni. Akcją koordynowała Agnieszka Soczówka.

20.02.2010 - Delegacja drużyny w składzie Justyna Molęda, Asia Misiek, Kasia Czekaj, Łukasz Waligóra i Adam Kania uczestniczyła w obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Kieleckim WDK. Imprezę organizował Hufiec Kielce Południe a dokładniej 85 KDW "Trzy Płomienie" prowadzona przez Kubę i Dorotkę.

01.2010 - Wyjazdy na ściankę do Krakowa - były aż trzy. Swoje umiejętności wspinaczkowe i asekuracyjne ćwiczyli: Agnieszka, Justyna, Łukasz, Dawid, Kasia, Ewa, Żaklin, Magda oraz trójka naszych znajomych spoza drużyny.

21-22.01.2010 - Biwak w Janowicach - Komendantką jest Justyna Molęda, oboźnym Łukasz Waligóra. Przygotowujemy trochę zabaw dla dzieci i sami się też dobrze bawimy.

15.01.2010 - Asia Tarko i Mariola Paterek prowadzą zajęcia na kursie zastępowych harcerskich i starszoharcerskich w Busku Zdroju.

10.01.2010 - Bierzemy udział w kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestując patrolami harcerskimi jak od wielu lat na ulicach Miechowa.

22.12.2009 - Harcerze z drużyny pomogli w przygotowaniu i przekazaniu paczek świątecznych w ramach akcji "Gmina i Młodzież z tymi, którym najtrudniej"

21.12.2009 - Przekazaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju w Starostwie Powiatowym w Miechowie i Liceum Ogólnokształcącym.

20.12.2009 - Odbyła się wieczornica wigilijna przygotowana przez 3 DSH pod kierownictwem phm. Agnieszki Burzyńskiej. Przyrzeczenie harcerskie złożyła na niej Edyta Musiał. Zobowiąznie instruktorskie złożyła pwd. Justyna Molęda a zieloną podkładkę podharcmistrzyni otrzymała Mariola Paterek.

15.12.2009 - Odbyły się zawody z pierwszej pomocy, organizowane przez szpital Świętej Anny w Miechowie. Ekipa z naszej drużyny składzie Justyna Molęda, Łukasz Waligóra i Katarzyna Czekaj reprezentując LO w zajęła w nich drugie miejsce.

4-5.12.2009 - Justyna Molęda przygotowała i była komendantką biwaku w LO. Podczas biwaku przyrzeczenie złożył Dawid Szmigielski a na funkcję przybocznej została mianowana Agnieszka Soczówka.

28.11.2009 - Justyna Molęda pozytywnie zamknęła próbę przewodnikowską przed KSI w Szczekocinach. Agnieszka Soczówka otwarła próbę na pwd. Gratulujemy.

11.11.2009 - Reprezentacja drużyny pod kierownictwem Łukasza Waligóry uczestniczyła w obchodach Swięta Niepodległości

29.10.2009 - Drużyna pod kierownictwem Dawida Szmigielskiego porządkowała mogiły i postawiła harcerskie znicze na grobach instruktorów, harcerzy, żołnierzy i powstańców Harcerze roznieśli także wiązanki i znicze przygotowane przez UMiG w Miechowie. W akcji udział wzięli: J.Dudek, E.Dela, K.Kyzioł, K.Czekaj, A.Soczówka, J.Misiek, Ł.Waligóra, M.Garus, Ż.Słota i D.Szmigielski.

14.10.2009 - Drużyna pod kierownictwem Kasi Czekaj uczestniczy w przyrzeczeniu harcerskim i ślubowaniu pierwszoklasistów oraz organizuje ciekawe zajęcia dla harcerzy i dzieci ze szkoły podstawowej w Janowicach.

11.10.2009 - Przedstawiciele naszej drużyny: Joanna Dudek, Kasia Czekaj i Łukasz Waligóra uczestniczą w kweście z okazji Dnia Papieskiego

30-1.10.2009 - Warsztaty profilaktyki w Odporyszowie. Wyjazd finansowany dla harcerzy i samorządów szkolnych przez Urząd Miasta i Gminy w Miechowie.

26.09.2009 - Wyjazd do Maluszyna którego koordynatorem jest Agnieszka Soczówka. Spotykamy znajomych i pomagamy w organizacji festynu.skład ekipy: Agnieszka Soczówka, Kasia Czekaj, Justyna Molęda, Dawid Szmigielski i Adam Kania.
14-27.08.2009 - Na obozie Hufca ZHP Szczekociny w Międzywodziu Mariola Paterek pełniła funkcję Komendantki Kursu Zastępowych "Na Sawannie". Uczestnikami byli harcerze i harcerki z hufca Szczekociny.

19-23.08.2009 - Justyna Molęda i Aga Soczówka biorą udział w III Ogólnopolskim Zlocie Drużynowych. Zajęcia na Zlocie prowadzi miedzy innymi Adam Kania, który jest także w tym czasie uczestnikiem Centralnej Letniej Akcji Szkoleniowej 2009. Wszystko dzieje się w Małeczu koło Łodzi.

14.08.2009 - Kasia Czekaj, Asia Misiek, Asia Tarko, Justyna Molęda, Agata Pasek, Łukasz Waligóra, Wojtek Tkaczewski i Adam Kania porządkuja na miechowskim cmentarzu groby i pomniki żołnierzy i powstańców przed przypadającym 15 sierpnia świętem Wojska Polskiego.

2-11.08.2009 - Kurs Kadry Kształcącej Ars Statuaria na bazie w Międzywodziu. Komendantem kursu jest Adam Kania a wśród uczestników Joanna Tarko i Mariola Paterek z naszej drużyny. Kadrę stanowili hm. Agata Mroczek, phm. Dorota Kurpios, mgr Ania Szczepańska i hm.Marek Jedynak

29-11.07.2009 - Na obozie Hufca ZHP Szczekociny w Międzywodziu Adam Kania jest oboźnym, Mariola Paterek drużynową a Justyna Molęda, Kasia Jeżów i Agnieszka Soczówka przybocznymi.

15-17.06.2009 - trzydniowy wyjazd na bazę hufca Zawiercie do Kostkowic. Zajęcia ze wspinaczki skałkowej, z profilaktyki uzależnień i warsztaty z psychologiem. Wyjazd dofinanosował UMiG w Miechowie.

4-7.06.2009 - Udział w piątej trasie Rajdu Świętokrzyskiego. Patrol 503 tworzyli: Mariola Paterek, Justyna Molęda, Asia Misiek, Agnieszka Soczówka, Piotrek Szmigielski, Bogdan Cichy i Adam Kania. Kategoria jak zwykle I, wspomnienia jak zwykle niepowtarzalne.

12.05.2009 - Nasza drużyna współorganizowała Pierwszy Chrześcijański Piknik Rodzinny. Akcją koordynował ksiądz Michał a my prowadziliśmy familiadę, strzelnice: łuczniczą i paintballową, oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

12.05.2009 - Zespół w skałdzie Kasia Czekaj, Ewa Dela, Justyna Molęda, Asia Misiek, Agnieszka Soczówka, Agata Pasek, Łukasz Waligóra, Dawid Szmigielski oraz ks. Michał Pakuła wystąpił na festiwalu piosenki organizowanym przez Hufiec Miechów. Zajął oczywiście pierwsze miejsce w swojej kategorii.

1-2.05.2009 Biwak w Szczekocinach koordynowany przez Justynę Molędę. Organizowaliśmy wspinaczkę na transportery, paintball i szpanowaliśmy czarnymi koszulkami i czarnymi okularami. Ekipę stanowili 7x1e plus Justynka i "szefostwo" czyli razem 10 sztuk.

27.04.2009 Drużyna wraz z klasą 2b uczestniczyła w zorganizowanym przez Urząd Gminy i Stowarzyszenie "Przyjaciele Szreniawy" sprzątaniu brzegów rzeki Szreniawy. Zebraliśmy ogromne ilości śmieci i zjedliśmy smaczną grochówkę.

19.04.2009 Ekipa z drużyny: Mariola Paterek, Asia Dudek, Justyna Dudzińska, Justyna Molęda, Agnieszka Soczówka, Bogdan Cichy, Łukasz Waligóra pracuje jako służba porządkowa podczas uroczystości w sanktuarium w Łagiewnikach.


31.03.2009 Bieg patrolowy i wspólna zbiórka z 98 DSH im. Aleksandra Kamińskiego z Charsznicy. Było topienie owoców, sięganie zębami, przenikanie przez sieć, układanie dwudziestościanów foremnych i tor przeszkód. A potem wspólne zabawy.

21.03.2009 Biwak w LO. Oj, działo się. A na alarmie o 5 nad ranem przyrzeczenie złożyły Ewa Dela i Kasia Basa, naramiennik otrzymały Asia Misiek i Agnieszka Soczówka a przyboczną została mianowana Justynka Molęda.

20.03.2009 Wspólnie z księdzem Michałem i Arkadiuszemi organizujmy drogę krzyżową, w której udział wzięła także miechowska młodzież. Trasa wiodła szlakiem Gór Świętokrzyskich a zakończyła się w klasztorze na Świętym Krzyżu.

12.03.2009 W tym roku kolejny raz drużyna wzięła udział w światowej akcji wymiany pocztówek. Koordynatorem jak zawsze była druhna pwd. Joanna Tarko oraz w tym roku Joanna Dudek.

27.02-1.03.2009 Patrol "Ciuchcia" reprezentujący 3 DSH w składzie Mariola Paterek, Justyna Molęda, Joanna Dudek, Agnieszka Soczówka, Bogdan Cichy i Wojtek Tkaczewski uczestniczył w V Zimowym Rajdzie Wędrowników Czarny Szlak

18.02.2009 - Wspólny wyjazd na ścianke wspinaczkową do Krakowa pojechało nas 7 osób.

4.01.2009 Harcerze z naszej drużyny uczestniczyli jako wolontariousze w kweście WOŚP


Przekaż 1% dla naszej drużyny. Kliknij aby dowiedzieć się jak to możesz zrobić. Czekamy na Twoje wsparcie. Liczy się każda złotówka.

23.12.2008 - Wieczornica wigilijna zgromadziła ponad 30 harcerzy i instruktorów. Był opłatek, kolędy, życzenia i ciepła rodzinna atmosfera. Organizatorem spotkania był Krąg Instruktorski pod przewodnictwem phm. Agnieszki Zielińskiej. Przyrzecznie złożyli: Asia Misiek, Aga Soczówka i Bogdan Cichy. Naramiennik otrzymali: Justynka Molęda, Asia Dudek i Bogdan Cichy.

18.12.2008 - Wraz z innymi drużynami z Miechowa roznosiliśmy Ogień Betlejemski. Napisali o nas na swoich stronach Starostwo Powiatowe oraz UGiM w Miechowie


15-16.12.2008 - Współorganizujemy z UGiM akcję „Młodzież i gmina z tymi, którym jest trudniej”. Pakujemy paczki i przkazujemy miechowskim rodzinom Betlejemskie Światło Pokoju

14.12.2008 - delagacja 3 DSH w składzie Justyna Molęda, Agata Pasek, Agnieszka Soczówka, Joanna Misiek i Adam Kania przywozi z kościoła św. Jadwigi w Kielcach Betlejemskie Światło Pokoju.

13.12.2008 - Kasia Jeżów, Justyna Nocoń i Justyna Molęda uczestniczyły pod opieką prof. Andrzeja Śliwińskiego w konursie wspinaczki w Olkuszu. Trzecie miejsce w kategorii dziewcząt powyżej 16 lat zdobyła Kasia.

10.12.2008 - Wyrzuciliśmy Asie z okna trzeciego piętra. Wylądowała na dachu sali gimnastycznej i wróciła przez okno na 1 piętrze. Gratulujemy!!!

30.11.2008 - Wieczór wróżb andrzejkowych w pizzeri Vita poprowadzili: Mariola Paterek, Justyna Molęda, Agata Pasek, Joanna Dudek, Agnieszka Soczówka, Joanna Misiek i Bogdan Cichy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem gości lokalu.

11.11.2008 - Uczestniczymy w uroczystościach Święta Odzyskania Niepodległości. Wystawiamy poczet sztandarowy, składamy wiazankę od drużyny a nasi harcerze rozdają śpiewniki, informatory i biało-czerwone flagi.

31.10.2008 - Porządkujemy groby i roznosimy znicze i wiązanki na groby znajdujące sie pod opieką UMiG w Miechowie. W akcji uczestniczą, Justyna M, Justyna D, Justyna P, Agata, Asia D, Asia M, Kasia B, Kasia J i Wojtek.

18.10.2008 - Organizujemy Wspinaczke na kontenery i strzelnicę paintballową podczas uroczystości związanych z nadaniem sztandaru 8 SSDH "Wertepy" z Secemina. Podziękowania za pomoc Druhnie Edycie oraz za cieżką ale przyjemną pracę Marioli, Justynie, Justynie, Asi, Asi, Agnieszce, Sylwii, Agacie, Wojtkowi i Bogdanowi.

12.10.2008 - Justyna Dudzińska, Paulina Bakiewicz, Agata Pasek i Joanna Dudek wzięły udział corocznej w kweście z okazji Dnia Papieskiego z której dochód jest przeznaczony na stypendia dla młodzieży.

8-9.10.2008 - Warsztaty w Odporyszowie. 11 hracerzy i 7 członków samorządu szkolnego odpoczywa i kształci się na warsztatach prowadzonych przez psychologów: Agnieszkę Zielińską i Annę Czekaj. Był paintball, teleturnieje i wiele ciekawych zajęć.

1.10.2008 - Justyna Molęda, Bogdan Cichy, Agnieszka Soczówka i Joanna Miskiek pod opieką phm. Agnieszki Zielińskiej uczestniczyli w sprzątaniu lasu w Tunelu i zorganizowali dla sprzątających tam harcerzy strzelnicę paintballową. Szczególne podziękowania dla drużyny harcerskiej z Charsznicy za wspaniały tort!!!

27-31.08.2008 - Karolina Ucka, Justyna Molęda, Kasia Jeżów i Bogdan Cichy stanowią kadrę drugiego i trzeciego biwaku Wędrowniczej Watry w Suchedniowie. Komendantką 3 biwaku niebieskiego jest phm. Anna Pardała a 2 biwaku "Zielony Elephant" hm. Adam Kania. Członkini KI Asia Tarko działa w drużynie sztabowej a dawna drużynowa 3DSH Basia Tarko jest na Watrze wraz z akademikami. Warto ododać, że zastępcą komendanta Watry była phm. Dorota Kurpios kiedyś także druzynowa 3 DSH.

4-17.08.2008 - Kurs Drużynowych Baza AC w Miedzywodziu z powodzeniem kończą Justynka Molęda, Justynka Nocoń oraz Agata Pasek. Komendantem kursu był Adam Kania a instruktorką kursu Mariola Paterek. Oboźną kursu drużynowych i zastępowych była Kasia Piechowicz.

6.07.2008 - Strzelnicę paintballową podczas festynu w Czaplach zorganizowali Justyna Nocoń, Bogdan Cichy, Agata Pasek, Asia Dudek i Adam Kania. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania ale nie możliwości.

5.07.2008 - W obsłudze krosu rowerowego pracowali Klaudia Pluta, Justyna Molęda, Norbert Lasak, Asia Dudek oraz Asia Tarko z kręgu instruktorskiego i Basia Tarko była drużynowa 3 DSH. Imprezę organizował Miechowski Dom Kultury.

26-29.06.2008 - Wyjazd na biwak do Kostkowic, w którym uczestniczy 12 osób. Zwiedzamy zamki w Bobolicach i Mirowie i wspinamy sie na skałki. Przyrzeczenie podczas biwaku składa Justyna Molęda.

14.06.2008 - Organizujemy wspinaczkę na kontenery na biwaku Hufca Szczekociny w Chlewicach.


5-8.06.2008 - Ekipa 8 osób uczestniczyła w 50 Jubileuszowym Rajdzie Świętokrzyskim. Zajęliśmy na najliczniejszej V trasie 6 miejsce. Skład patrolu: Mariola Paterek, Kasia Piechowicz, Justyna Dudzińska, Justyna Nocoń, Wojtek Tkaczewski, Bogdan Cichy, Adam Kania i dodatkowo Łukasz Wrona ze Szczekocin.

30-31.05.2008 - Odbył się XV Harcerski Rajd Kościuszkowski. W tym roku połączony z I Rajdem Powiatowym. Komendantką była M.Paterek. Kadrę i obsłuę stanowiła DW 3DSH. Wygrała 11DW z Miechowa przed Drużyną z Gimazjum w Charsznicy.

18.05.2008 - Asia Dudek, Lena Konieczna, Gosia Byszewska i Justyna Molęda - wolontariusze hospicyjni - uczestniczą w podsumowaniu akcji "Pola Nadziei" między innymi organizując pokaz pierwszej pomocy.

3.05.2008 - Delegacja ze sztandarem szczepu w składzie: Mariola Paterek, Justyna Dudzińska, Paulina Bakiewicz, Agata Pasek i Paweł Wolka uczestniczy w powiatowych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja

24.04.2008 Jako obsługa crossu rowerowego organizowanego przez MDK uczestniczyły: Justyna Dudzińska, Paulina Bakiewicz, Katarzyna Jeżów, Joanna Dudek, Martyna Słuszniak, Justyna Bińczyk, Karolina Węgiel i Justyna Molęda.

2.04.2008 Lena, Gosia, Kasia, Asia, Mariola, i Wojtek z naszej drużyny uczestniczyli we mszy w trzecią rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Również wszyscy wykonywali część artystyczną po mszy swiętej.

28-30.03 Mariola Paterek i Kasia Piechowicz uczestniczyły w organizowanym przez hufiec Szczekociny biwaku "Na indiańskim szlaku" w Żelisławicach. Funkcja ich tam była nieokreślona.

29.02-2.03.08 - Justyna Nocoń, Justyna Molęda, Asia Dudek, Kasia Jeżów i Adam Kania wraz z Anią Wrześniak z Hufca Szczekociny uczestniczą jako patrol 13 Paralaksa w IV Zimowym Rajdzie Wędrowników "Czarny Szlak" przygotowanym prze Czarną Ósemke z Kielc.

22.02.2008 - Przygotowana przez drużynową pwd. M.Paterek wieczornica z okazji Dnia Mysli Braterskiej. Uczestniczyli w niecj harcerze z 3DSH a także z drużyny działającej w miechowskim gimnazjum i byli członkowie szczepu Gryf.

15.02.2008 - K.Ucka, W.Rabiańska, E.Król, W.Tkaczewski, P.Wolka, A.Pasek, J.Dudzińska, P.Bakiewicz, L.Konieczna i M.Byszewska uczestniczą w obchodach rocznicy Bitwy Miechowskiej.

9.02.2008 - Adam Kania prowadzi zajęcia na Warsztatach dla kieleckiej kadry kształcącej.

30.01-1.02.2008 Warsztaty Wędrownicze "Początek Drogi Wędrownika". 14 uczestników, 10 osób kadry i obsługi. Zajęcia prowadzili phm. A.Zielińska, pwd. M.Paterek, pwd. M.Lewicka, phm. Ł.Wrona, pwd. S.Wójcik, hm. Adam Kania. Oboźną biwaku była pwd.K.Piechowicz a w obsłudze działali pwd.M.Mierzejewski, K.Ucka, W.Rabiańska i K.Jeżów. Przyrzeczenie składają J.Nocoń i W.Tkaczewski a naramiennik otrzymuje Kasia Piechowicz oraz Ola i Ania ze Szczekocin. Uczestnicy i kadra to przedstawiciele środowisk Buska, Szczekocin, Kielc i Miechowa.

25-27.01.2008 Mariola Paterek i Kasia Piechowicz uczestniczyły w kursie dla przewodników organizowanym przez hufiec Kielce Południe. Komendantką była pwd. Dorota Kurpios, uczestniczyło 10 osób.

20.01.2008 Pogrzeb pwd. Agnieszki Skrobackiej drużynowej 8 KDH-e - naszej koleżanki z licznych działań harcerskich.

13.01.2008 W kweście WOŚP uczestniczą Agata Pasek, Agnieszka Czech, Paulina Bakiewicz, Justyna Dudzińska, Karolina Ucka, Martyna Nowak, Mariola Paterek, Weronika Rabiańska, Elwira Król

23.12.2007 Tradycyjna wigilia dla byłych i obecnych człoków szczepu i 3 DSH przygotowana przez krąg instruktorski. Przyrzeczenie składają Agata Pasek i Elwira Król. Naramiennik wędrowniczy otrzymują Kasia Jeżów i Weronika Rabiańska.

20.12.2007 Roznosimy BŚP do instytucji w Miechowie oraz pełnimy warty przy Ogniu Belejemskim w Miechowskiej Bazylice

19.12.2007 Przekazujemy BŚP i rozdajemy zebrane przez nas w LO maskotki wraz z paczkami ufundowanymi przez Urząd Gminy dla rodzin z terenu gminy Miechów.

16.12.2007 Wojtek Tkaczewski, Agnieszka Czech, Paulina Bakiewicz i Justyna Dudzińska odbierają w Kielcach Betlejemskie Światło Pokoju dla hufca Miechów.

23-25.11.2007 Druga cześć kursu pierwszej pomocy. ZHP w Miechowie wzbogaciło się o nowych ratowników: Artur Chac, Justyna Nocoń, Wojciech Tkaczewski, Weronika Rabiańska, Elwira Król, Justyna Molęda, Joanna Dudek, Lena Konieczna, A i Staszów ma swoja Ewę Szczepańską. Ci, którzy nie przebrneli wszystkich egzaminów też zdobyli wielką wiedzę i umiejętności i nie będa sie wahać jesli trzeba będzie nieść pomoc. Dziękujemy instruktorom i "symulantom" .

18.11.2007 Udział dlegacji w uroczystościach Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W skład delegacji weszli Justyna Kupczyk, Justyna Bińczyk, Martyna Słuszniak, Karolina Węgiel, Agata Pasek, Mariola Paterek, Karolina Ucka, Joanna Tarko, Małgosia Deńca i Adam Kania.

16-18.11.2007 Kurs Pierwszej Pomocy na brązową odznake ratownika ZHP. Biorą w nim udział harcerze z 3 DSH: Elwira Król, Weronika Rabiańska, Joanna Dudek, Paweł Wolka, Wojtek Tkaczewski, Artur Chac, Justyna Dudzińska, Paulina Bakiewicz, Agnieszka Czech, harcerki Ania i Ewa ze Staszowa, Kasia i Justyna z drużyny przy gimnazjum oraz nasi koledzy z kursu "Kompetancja zamiast teorii". Prowadzą ten kurs Jagiel i Dobrusia.

11.11.2007 Udział delegacji w Obchodach Święta Odzyskania Niepodległości - P.Wolka, M.Paterek, P.Bakiewicz, J.Dudzińska, A.Pasek, M.Słuszniak, J.Tarko, A.Kania.

9-11.11.2007 Barbara Tarko jako członek patrolu Harcerskiego Akademickiego Kręgu ZHP uczestniczy w "ZMYSŁOWYM" XIV OGÓLNOPOLSKIM ZLOCIE HARCERZY AKADEMIKÓW I HARCERZY WĘDROWNIKÓW DIABLAK 2007 W Brodach k.Kalwarii Zebrzydowskiej

31.10.2007 Harcerze sprzątają groby i roznoszą wiązanki i znicze na mogiły żołnierzy, powstańców, nauczycieli i obrońców wolnej Polski.

29.10.2007 Kolejny wyjazd harcerzy i uczestników programu Kompetencja zamiast teorii na sztuczną ścianę wspinaczkową.

26-27.10.2007 Adam Kania prowadzi zajęcia na kursie drużynowych w hufcu Kielce Południe.

14.10.2007 W Dniu Papieskim harcerze z Miechowa a wśród nich członkowie DW 3 DSH: Agata Pasek, Justyna Dudzińska, Paulina Bakiewicz, Karolina Ucka , Karolina Węgiel, Justyna Kupczyk, Justyna Bińczyk, Żaneta Kozińska, Martyna Słuszniak, Joanna Dudek, Katarzyna Jeżów i Mariola Paterek kwestowały zbierając pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży

5-6.10.2007 Rajd Moja Droga z Piekła do Piekła - 12 uczestników z LO. Komendantką była J.Tarko a w obsłudze B.Tarko i K.Piechowicz z DW 3 DSH

29.09.2007 W obsłudze krosu rowerowego biorą udział Mariola Paterek, Karolina Węgiel, Justyna Kupczyk, Justyna Bińczyk i Żaneta Kozińska.

14.09.2007 Pierwsza zbiórka z nowymi harcerzami.

13.09.2007 Akcja rekrutacyjna do drużyny - były zjazdy na linie z 3 piętra naszej szkoły, namiot stojący na trawniku, ciekawe rozmowy i quizy w naszej harcówce.

24.08.2007 - Kolejna wyjazd z MDK i wspinaczka dla 12 osób w Mirowie.

21.08.2007 - Grill pozlotowy u Martyny - dobrze mieć dużą ścianę bez okien ;)

9-19.08.2007 - Zlot Kielce 2007 - kto tam nie był, zje krokieta - przybyło nam wspomnień i przyjaciół. Zdjęcia na www.harcmiech.webpark.pl oraz www.harcmiech2.webpark.pl

7.08.2007 - Kolejny wyjazd na skałki - dwoje cywili i pięcioro harcerzy wspina się w Podlesicach

1.08.2007 - Mariola Paterek uczestniczy w odnowieniu przyrzeczenia pod Brusznią w Kielcach

28.07.2007 - Mamy nowy proporzec. Podziękowania dla J&B Tarko. Poprzedni z dziesięcioletnią historią zostaje zabytkiem klasy zerowej i zawiśnie na ścianie harcówki.

25.07.2007 - Paintball dla harcerzy i nie tylko.

24.07.2007 -Zbiórka przed wyjazdem na Zlot do Kielc. Perfekcyjnie stawiamy już dziesiątkę a nawet dziewiątkę.

19.07.2007 - Wojtek Oczkowicz - były instruktor Szczepu Gryf a obecnie członek Kleryckiego Kręgu Akademickiego przy WSD w Kielcach otworzył próbę na stopień phm. Życzymy Wojtku szybkiej i pozytywnej realizacji zadań próby!!!

18.07.2007 - Wyjazd harcerzy z LO wspólnie z MDK na wspinaczkę skałkową do Mirowa.

2-9.07.2007 - Adam Kania pełni funkcję zastępcy komendanta na obozie Hufca Szczekociny w Międzywodziu

29.06-1.07 - Adam Kania uczestniczy w harcerskim kursie spadochronowym w Masłowie i oddaje swoje pierwsze skoki. Można zobaczyć to na filmie

1-12.07.2007 - Członkowie drużyny integrują się ze skautami z Belgii przebywającymi w Miechowie

24.06.2007 - Mariola Paterek i Martyna Nowak wraz z Wojtkiem i Kasią prowadzą wspinaczkę na kontenery podczas festynu w Falniowie

16.06.2007 - Wspinaczka na kontenery podczas Dni Miechowa. Wspinaczkę prowadzą Mariola Paterek i Martyna Nowak. Dla najlepszych wspinaczy sponsorzy ufundowali nagrody.

14.06.2007 - Wspinaczka w Rzędkowicach - 9 osób z naszego LO w tym 7 harcerzy wspina się na skałki Jury Krakowsko-Częstochowskiej

7-10.06.2007 - Rajd Świętokrzyski - na V trasie patrol Kasia Jeżów, Mariola Paterek, Adam Kania i gościnnie Andrzej Capiga z 11 DW zdobywa pierwszą kategorię

1-2.06.2007 - RAJD KOŚCIUSZKOWSKI - komendantką była pwd.B.Tarko, zastępcą pwd.M.Paterek a oboźnym M.Szuba. Obsługę stanowiła DW 3 DSH. Zwyciężyła w rajdzie 11 DW działająca przy ZS nr2 w Miechowie. Było fajnie i ciekawie. Za rok pewnie kolejna edycja!!!

28.04-1.05.2007 - Martyna Nowak, Mariola Paterek, Adam Kania i Andrzej Śliwiński kończą kurs operatorów ubezpieczonych dróg wspinaczkowych.

27.04.2007 - Drużynowa DW 3 DSH Basia Tarko otrzymuje najwyższe wyróżnienie dla ucznia Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie - nagrodę prof. Bronisławy Terleckiej.

15.04.2007 - Wyjazd na wspinaczkę skałkową do Będkowic


30.03.2007 - 3DSH uczestniczy w wieczornicy organizowanej w naszym liceum przez harcerzy z Tęczowego Szczepu - uczestników rajdu Kosa.


23-25.03.2007 - Martyna Nowak, Mariola Paterek i Adam Kania uczestniczą w spotakniu kursu drużynowych w Staszowie.

9-11.03.2007 - Adam Kania uczestniczy w spotkaniu szefów programowych chorągwi z Naczelnikiem ZHP A.Kocherem w Perkozie.

4.03.2007 - GRATULACJE - po kursie pierwszej pomocy w Kielcach Mariola Paterek i Kasia Jeżów zdobyły brązowe odznaki ratownika ZHP.

23.02.2007 - Mariola Paterek była współorganizatorem wieczornicy z okazji DMB przygotowanej przez KH Miechów Uczestniczyły w niej: B.Tarko, J.Tarko, M.Deńca i A.Pardała.

3.0.2007 - Adam Kania prowadzi zajęcia na Kursie Przewodnikowskim w Hufcu Kielce Południe i dla nauczycieli w ramach HODI.

14.01.2007 - Wolontariusze ze DW 3 DSH biorą udział w Aukcji WOŚP

7.01.2007 - Nowa strona DW 3DSH i KI która zastąpiła dotychczasową stronę szczepu Gryf

3.01.2007 - Adam Kania prowadzi zajęcia z systemu małych grup na spotkaniu drużynowych hufca Jędrzejów.